SLM Solutions ogłosiło premierę rynkową nowej drukarki 3D – NXG XII 600E, opartej na popularnym modelu NXG XII 600, z powiększoną do 1,5-metra komorą roboczą w osi Z. SLM przyjął swoje pierwsze zamówienie od Concurrent Technologies Corporation (CTC) – głównego wykonawcy projektu Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (AFRL). Równocześnie klienci, którzy zainstalowali lub zamierzają zainstalować NXG XII 600, mogą skorzystać z rozszerzalnej architektury maszyny i uaktualnić swój systemu w celu zwiększenia objętości produkcyjnej. Dostawy NXG XII 600E są spodziewane na 2023 rok.

Wraz z wprowadzeniem serii NXG XII 600 firma SLM Solutions wierzy, że zrewolucjonizuje produkcję addytywną metali. Klienci domagali się seryjnej produkcji skomplikowanych geometrii i szybszego druku 3D większych elementów, a SLM pracuje obecnie nad urzeczywistnieniem tych oczekiwań. NXG XII 600E, może wykonać duże części w ciągu godzin lub dni zamiast tygodni i miesięcy, a wszystko za sprawą 12 laserom o mocy 1 kW i prędkości drukowania 1000 cm/godz. NXG XII 600 jest 20 razy szybszy niż system z jednym laserem i 5 razy szybszy niż system z poczwórnym laserem, co zapewnia najniższy możliwy koszt części końcowych.

Rozwiązanie SLM Solutions obejmuje kompleksowy przepływ pracy produkcyjnej. Drukarka 3D pozwala na realizację rotacji między kolejnymi zleceniami w ciągu jednej godziny w porównaniu z raportowanymi „dniami” w konkurencyjnych technologiach. Ponadto platforma NXG charakteryzuje się otwartą architekturą SLM, która zapewnia maksymalną elastyczność w dostosowywaniu parametrów procesu druku 3D przy użyciu warstwy o grubości 90 µm i szerokiej palety materiałów jak IN718, AlSi10Mg, TiAl6V4 i stopy miedzi.

Druk3D bez podpór dzięki funkcji Free Float zapewnia „maksymalną swobodę w projektowaniu” i zmniejsza potrzebę stosowania zarówno struktur podporowych, jak i czasu przetwarzania końcowego nawet o 90%. SLM.Quality zapewnia wydajne i solidne zapewnienie jakości wydruków 3D z dokumentacją, kwalifikacją procesu i certyfikacją części, z równoczesną możliwością generowania raportu jakości za pomocą dwóch kliknięć.

Źródło: www.slm-solutions.com
Zdjęcia: www.slm-solutions.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like