I kolejny raz wracamy do tematu wałkowanego już wielokrotnie, na szczęście na krótko. Mowa o broni powstałej z drukarki 3D – a konkretniej o nożu. Ponieważ wielu frapuje czy taki wydrukowany nóż jest rzeczywiście niebezpieczny postanowiłem pochylić się nad jednym przypadkiem. Oto nóż zaprojektowany i wykonany przez Alexa Younga. Oto czego się dowiedzieliśmy o jego nożu…?

Zdecydowanie nie jest to śmiertelne narzędzie, raczej otwieracz do kopert. Ostrze nie jest zbyt giętkie ani mocne – przy mocniejszym uderzeniu po prostu pęknie. Większym zagrożeniem jest zwykły długopis ze względu na jego wytrzymałość. Jeśli chodzi o możliwość cięcia to ostrzenie plastiku jest oczywiście możliwe ale plastik staje się tak cienki i łamliwy że nie jest to pożądane.

Wydaje się, że jedynym sposobem aby ten nóż stał się groźny to wydrukowanie go w metalu – czego sam autor nie zrobił i w czym nie ma doświadczenia.

Jeśli zwykłe materiały typu PLA czy ABS zostaną zastąpione przez bronzeFill, copperFill albo nawet Stainless Steel czy Iron PLA będziemy mogli rozmawiać o szkodliwości tak wydrukowanego noża… Może wtedy doczekamy się jakiegoś testu w porównaniu z normalnie wytworzonym ostrzem?

Źródło: www.3dprint.com

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D