W ostatnich dniach w Szanghaju odbyły się jedne z największych na świecie targów skupiających producentów rozwiązań z zakresu technologii addytywnych – TCT Asia. Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w połowie lutego, jednakże z uwagi na wybuch pandemii COVID-19, zostało przełożone i ostatecznie przedstawiciele branży 3D z całego świata spotkali się w Szanghaju dopiero w lipcu br. Wśród nich obecni byli przedstawiciele firmy SMARTTECH3D.

Trzydniowe targi obfitowały w prelekcje oraz pokazy przedstawicieli różnych gałęzi biznesu wykorzystujących i produkujących rozwiązania z zakresu tzw. Przemysłu 4.0. Wśród nich nie brakowało stoisk zarówno producentów drukarek 3D i skanerów 3D, jak też firm pracujących nad rozwijaniem sektorów takich jak medycyna, motoryzacja, energetyka czy inżynieria lotnicza, w duchu nowoczesnych technologii.

Dystrybutorzy współpracujący ze SMARTTECH3D prezentowali możliwości najnowszej wersji oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure 20. Autorski program producenta urządzeń do metrologii optycznej został w tym roku rozbudowany o szereg funkcjonalności z zakresu kontroli jakości wykonania elementów skanowanych. Temat okazał się wyjątkowo atrakcyjny zwłaszcza dla przedstawicieli branży druku 3D, automotive oraz produkcyjnej, gdyż tradycyjne metody pomiarowe nie są w stanie w precyzyjny sposób badać złożonych geometrii. Z myślą o pierwszej z wymienionych gałęzi przemysłu ulepszono również moduł teksturowania dostępny w programie, ułatwiając tym samym późniejszy wielokolorowy druk otrzymywanych modeli.

Nowością w oprogramowaniu SMARTTECH3Dmeasure 20 jest możliwość wykonywania i generowania raportów kontroli jakości skanowanych obiektów. Najnowsza wersja SMARTTECH3Dmeasure 20 pozwala użytkownikowi w prosty sposób dopasować wirtualny model badanego przedmiotu do chmury punktów powstałej podczas jego skanowania 3D. Następnie program liczy lokalne odchyłki pomiędzy powierzchniami idealnymi i zmierzonymi skanerem, prezentując je w formie kolorowych map odchyłek.

Inne nowości wprowadzone w najnowszej aktualizacji SMARTTECH3Dmeasure 20 to m.in.: usprawnienie procesów składania pojedynczych skanów w pełne obrazy skomplikowanych geometrii, dodanie takich funkcji obróbki siatek trójkątów jak decymacja (zmniejszenie ilości trójkątów składających się na powierzchnie) czy wygładzanie krawędzi, a także możliwość wykonywania pomiarów selektywnie, otrzymując odwzorowanie jedynie wybranego przez użytkownika fragmentu obiektu skanowanego.

Następne targi TCT Asia już za rok, a reprezentacja SMARTTECH3D na pewno się na nich pojawi by dalej zacieśniać więzi z przedsiębiorstwami ze wszystkich stron świata i budować swoją pozycję pośród czołowych dostawców rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować