SMARTTECH3D – czołowy polski producent skanerów 3D, wprowadza do swoje szerokiej oferty oprogramowanie PolyWorks firmy Innovmetric. PolyWorks to „Uniwersalna Platforma Oprogramowania Metrologicznego”, która przeznaczona jest do przetwarzania oraz analizy trójwymiarowych danych. W ofercie firmy SMARTTECH3D pojawiły się cztery wersje oprogramowania – Inspector, Modeler, Talisman oraz Viewer.

Założona w 1994 r. w Quebec, w Kanadzie firma InnovMetric Software Inc. to wiodący dostawca uniwersalnych rozwiązań w zakresie oprogramowania metrologicznego 3D. Z jej rozwiązań korzystają największe na świecie firmy produkcyjne (Toyota, GM, Volkswagen, Honda, BMW, Daimler, Ford, Rolls-Royce, Pratt & Whitney, Boeing, Embraer, Bombardier, Apple itd.). Z kolei SMARTTECH3D to polski producent skanerów 3D, funkcjonujący na rynku od 2000 roku. Oferta firmy obejmuje pełną gamę profesjonalnych bezdotykowych urządzeń pomiarowych do różnych zastosowań oraz oprogramowania do kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. SMARTTECH realizuje usługi projektowo-wdrożeniowe zaawansowanych systemów widzenia maszynowego oraz usługi pomiarów 3D na całym świecie. Klientami firmy są m.in. NASA, Boeing, Lufthansa, Orlen, Żandarmeria Wojskowa, KRONES, Główny Urząd Miar a także wiele jednostek edukacyjnych.

PolyWorks ma za zadanie maksymalizować korzyści wynikające z pomiarów 3D. Wyniki otrzymane przy użyciu skanerów SMARTTECH3D są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem PolyWorks. SMARTTECH3D rekomenduje używanie w tej konfiguracji najnowszego skanera MICRON3D green stereo.

Możliwości funkcjonalne poszczególnych modułów oprogramowania przedstawiają się następująco:

PolyWorks Inspector to oprogramowanie stosowane do kontroli jakości, wymiarowania, diagnozowania oraz zapobieganiu problemom na produkcji. Oprogramowanie dodatkowo prowadzi operatora przez cały proces pomiarowy oraz nadzoruje jakość zebranych danych.

PolyWorks Modeler to kompleksowe oprogramowanie do inżynierii odwrotnej, które pozwala wykryć charakterystyczne elementy CAD takie jak krzywe, powierzchnie parametryczne i elementy pryzmatyczne ze zdigitalizowanych modeli. Służą one jako punkt wyjścia w profesjonalnym modelowaniu CAD.

PolyWorks Talisman przeznaczony jest dla użytkowników, którzy chcą obsługiwać urządzenia pomiarowe 3D z dala od swoich komputerów. Jest to elastyczne rozwiązanie dostępne na urządzenia przenośne, które zdalnie kontroluje pracę PolyWorks oraz dostarcza informację zwrotną dla operatora.

PolyWorks Viewer to bezpłatna przeglądarka, za pomocą której specjaliści od pomiarów 3D mogą udostępniać swoje projekty w całej firmie, umożliwiając członkom zespołu wydobycie potrzebnych informacji z bazy danych pomiarów.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like