Snapmaker – chiński producent wielofunkcyjnych drukarek 3D, został uhonorowany nagrodą CES 2023 Innovation Awards dla Artisan – urządzenia typu „3-w-1”, wyposażonego w trzy narzędzia wytwórcze – podwójny ekstruder do druku 3D z filamentów, głowicę laserową do grawerowania oraz głowicę CNC do obróbki skrawaniem. Maszyna miała swoją światową premierę w połowie ubiegłego roku.

Program CES Innovation Awards, którego twórcą jest organizacja Consumer Technology Association (CTA), to coroczny konkurs honorujący wybitne wzornictwo i inżynierię w 28 kategoriach produktów technologii konsumenckich. Panel ekspertów branżowych, przedstawiciele mediów, projektantów i inżynierów, dokonuje przeglądu zgłoszeń w oparciu o innowacyjność, inżynierię i funkcjonalność, estetykę i wzornictwo. Snapmaker Artisan został wybrany z grona ponad 2100 zgłoszonych rozwiązań technologicznych.

Artisan jest następcą popularnego modelu Snapmaker 2.0. Posiada duży obszar roboczy na poziomie 40 cm w osiach XYZ i podwójny ekstruder z możliwością pracy do temperatury na poziomie 300°C. Oprócz druku 3D zapewnia frezowanie CNC i laser do cięcia lub grawerowania. Do frezowania używa głowicy CNC o mocy do 200W, z kolei grawerowanie i cięcie odbywa się przy pomocy lasera o mocy 10 W, który może operować z prędkością do 6000 mm/min. jednocześnie przecinając drewno o grubości do 8 mm w jednym przejściu.

Źródło: www.snapmaker.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like