Snapmaker – chiński producent wielofunkcyjnych drukarek 3D „3-w-1”, zaprezentował w lipcu br. nową wersję swojego flagowego urządzenia o nazwie Artisan, wyposażonego w bardzo duży obszar roboczy na poziomie 40 cm w osiach XYZ, podwójny moduł drukujący jak również bardziej wydajne narzędzia do cięcia i grawerowania laserem oraz frezowania CNC. Równocześnie firma nie zapomniała o swoich dotychczasowych klientach, wprowadzając teraz moduł podwójnego drukowania do wcześniejszego modelu – Snapmaker 2.0.

Dysze drukujące mają możliwość rozgrzania się do temperatury 300°C co pozwala na stosowanie bardzo szerokiej gamy tworzyw. Po wymianie dyszy drukującej na stalową, można także stosować materiały ścierne jak PA-CF (poliamid domieszkowany włóknem węglowym) i PA-GF (poliamid domieszkowany kulkami szklanymi).

Ekstruder jest wyposażony w przekładnie planetarne 7,5:1 przekazując moc z silnika ze znacznie większym momentem obrotowym, co pozwala nam na zastosowanie stosunkowo niewielkich silników do uzyskania wysokiej siły. 68-zębowe koła zębate o średnicy 12 mm zapewniają wystarczającą powierzchnię styku z wciąganym filamentem, przykładając stałą siłę w prowadzeniu go do dyszy drukującej.

W przypadku drukowania z tylko jedną aktywną dyszą, dysza pracująca przestanie działać po wykryciu braku filamentu, a nieaktywna dysza nie przerwie pracy maszyny. W przypadku drukowania z użyciem obu dysz urządzenie wyłączy się po wykryciu braku filamentu w jednej z dysz.

Moduł podwójnego ekstrudera jest oferowany w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Snapmaker. Cena promocyjna to 399 USD wraz z bezpłatną wysyłkę międzynarodowym transportem lotniczym. Sugerowanej cena detaliczna to 599 USD. Wraz z modułem drukującym dostarczana jest szpula filamentu podporowego breakaway o wadze 500g i dodatkowy uchwyt na materiał, kompatybilny z modelem Snapmaker 2.0.

Źródło: materiały prasowe Snapmaker

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like