Koniec tego tygodnia miał obfitować w kilka niezwykle ciekawych i unikalnych artykułów autorstwa różnych ekspertów, ale jako że praca nad nimi trochę się przedłuża, postanowiłem umilić czas oczekiwania na ich teksty czymś lekkim i przyjemnym dla oka. Niniejszy news ma niewielką wartość merytoryczną, ale za to bardzo ładnie wygląda. 10 grudnia podczas show organizowanego przez Victoria`s Secret wystąpią Śnieżne Aniołki, “ubrane” w powabne gorseciki wydrukowane na drukarkach 3D i inkrustowane milionami kryształów od Swarovskiego.

Foto: Thomas Iannaccone Źródło: www.3ders.org

Foto: Thomas Iannaccone
Źródło: www.3ders.org

Na potrzeby tegorocznego pokazu najnowszej kolekcji Victoria`s Secret zaprosiła do współpracy Bradleya Rothenberga z SHAPEWAYS, prosząc go o zaprojektowanie specjalnych kostiumów wykorzystujących technologię druku 3D. Show będzie inspirowany bajkami dla dzieci, a jej główną gwiazdą będzie amerykańska modelka Lindsay Ellingson, która wcieli się w rolę Królowej Śniegu. Towarzyszyć jej będą wspomniane Śnieżne Aniołki, odziane w specjalnie zaprojektowane kostiumy przypominające płatki śniegu.

Foto: Thomas Iannaccone Źródło: www.3ders.org

Foto: Thomas Iannaccone
Źródło: www.3ders.org

Kostiumy zostały zaprojektowane w oparciu o skany 3D ciał modelek, w związku z czym będą idealnie dopasowane do ich figur. Strój Ellingson będzie składał się ze skrzydeł, korony i kreacji opartej o motyw płatka śniegu. Całość będzie inkrustowana milionami kryształków Swarovskiego. “To ekscytujące, że będziemy mogli tego użyć [technologii druku 3d – przyp. red.] – nigdy wcześniej tego nie robiliśmy” – powiedziała Sarah Sophia Lidz, koordynator ze strony Victoria`s Secret – “to pierwszy raz i będzie on perfekcyjny“. Z kolei Duann Scott, projektant SHAPEWAYS dodał – “To pierwszy raz jak części garderoby zostały stworzone w ten sposób. Widzieliśmy kilka przykładów na wykorzystanie druku 3D w modzie, podczas pokazów w Europie. To były bardzo sztywne rzeczy i bardzo artystyczne, ale niezbyt wygodne do noszenia. Tym razem mamy do czynienia ze światową marką, która jest skoncentrowana na eleganckiej, zmysłowej formie – a nie sztywnej i twardej, ‘obcopodbnej’. To da się nosić“.

Źródło: www.style.com

Źródło: www.style.com

Czy faktycznie jest tak jak mówi Pan Scott i prezentowany kostium nadaje się do “codziennego” noszenia? Osobiście tego nie sprawdzę, ale z chęcią zamieszczę zdjęcia jakiejś rodzimej modelki ubranej w tego typu kostium, próbującej to zweryfikować. Znając życie, kostiumy w mniej lub bardziej zmienionej formie trafią do sklepu SHAPEWAYS, gdzie będzie można je zamówić. Gdy to się stanie faktem, ewentualne ochotniczki zapraszam do działu KONTAKT, a póki co zachęcam do delektowania się przepięknymi zdjęciami cudownej Lindsay Ellingson w kostiumie z drukarki 3D.

Foto: Thomas Iannaccone Źródło: www.style.com

Foto: Thomas Iannaccone
Źródło: www.style.com

Źródło: www.3ders.orgwww.style.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

3 Komentarze

  1. Niesamowite, druk 3d odpowiedzią na wszystko :).

    1. Hehe… jaka zmiana podejścia 🙂 Czekam na kolejne tego typu wyznanie, np. drukarka 3D w każdym domu 🙂

      1. No bez żartów Paweł, nic się nie zmieniło. Może jestem zmęczony po tym Poznaniu 🙂 ale uśmieszek na końcu dałem :-).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D