SolidWorks to jeden z najpopularniejszych programów do modelowania 3D przeznaczonych dla przemysłu. Firma, która jest za niego odpowiedzialna, w najbliższym czasie zamierza jednak wprowadzić specjalną aplikację (Apps for Kids) przeznaczoną do projektowania dla najmłodszych. Wkrótce powinna pojawić się wersja beta tego softu.

Głównym celem aplikacji jest zaszczepienie w dzieciach zainteresowania nauką, sztuką i designem. Za sprawą tej aplikacji, każdy etap projektowania, począwszy od pomysłu, aż po sam druk 3D zostanie wykonany w intuicyjny sposób, poprzez zabawę.

Informacje o aplikacji zostały zaprezentowane na konferencji „SolidWorks World”. Na konwencie tym, Marie Planchard, dyrektor edukacji SolidWorks’a, stwierdziła, że sprawienie, aby dzieci „uzależniły” się od zainteresowania nauką i nowymi technologiami jest dość złożonym problemem. Według jej teorii istnieje coś, co nazywa ona przeszkodą szóstego stopnia. Jeśli uda nam się zainteresować dzieci tematem przed osiągnięciem przeszkody siódmego stopnia, to ich szansa na zostanie w przyszłości inżynierem lub naukowcem jest o wiele większa. Dlatego właśnie ważne jest, aby zająć się tego typu edukacją jak najwcześniej, kiedy młode umysły są najbardziej otwarte i chłonne na nową wiedzę.

solidworks-announces-apps-for-kids-program-to-get-young-children-interested-in-3d-design-and-stem-3

Kilka lat temu amerykański Departament Pracy opublikował dane, z których wynikało, że osiem na dziesięć najbardziej poszukiwanych stanowisk pracy wywodzi się z edukacji STEM (cztery najbardziej kluczowe dyscypliny nowoczesnej edukacji, czyli nauka (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering), matematyka (Mathematics)), a rynek pracy oparty na nich rośnie zdecydowanie szybszym tempem, niż rynek oparty na pozostałych dziedzinach. Dlatego właśnie istotne jest, aby jak najwcześniej pobudzać u dzieci zainteresowanie nimi.

solidworks-announces-apps-for-kids-program-to-get-young-children-interested-in-3d-design-and-stem-4

Jak twierdzą twórcy aplikacji, gdyby jako dzieci zainteresowali się szeroko pojęta inżynierią i projektowaniem, to teraz byli by zapewne na dużo wyższym poziomie zaawansowania. Z tą właśnie myślą powstała aplikacja SolidWorks Apps for Kids. Łączy ona w sobie naukę z zabawą ucząc dzieci przede wszystkim kreatywności.

Aplikacja zawiera następujące funkcje:

  •  Capture It – rozpoczęcie zabawy od przechwycenia zdjęcia, wideo lub dźwięku,
  •  Shape It – przekształcanie pomysłów w bryły 3D,
  •  Style It – modyfikacje kształtów, kolorów etc.,
  •  Mech It – projektowanie ruchomych mechanizmów,
  •  Show It – dzielenie się swoimi projektami poprzez tworzenie ciekawych prezentacji,
  •  Print It – wydruk projektu na drukarce 2D lub 3D.

SolidWorks Apps for Kids jest świetną okazją dla wszystkich, którzy posiadają drukarkę 3D i chcieliby zarazić własną pasją swoje dzieci. Jest to naprawdę świetny pomysł na wspólne, kreatywne spędzenie wolnego czasu. Na beta testy, które rozpoczną się wiosną tego roku, można zapisywać się tutaj.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować