W dniu wczorajszym odbyło się oficjalne wręczenie nagród w 6-tej edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. W tym prestiżowym wydarzeniu jurorami byli Kevin Rice i Ikuo Maeda – projektanci Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer, duet projektantów Paprocki&Brzozowski oraz Maciej Meroniuk – zwycięzca 5. edycji konkursu. Jak co roku wręczano nagrody w dwóch kategoriach – samochód sportowy Mazda oraz miejskie stroje KODO. Zwycięzcą pierwszej kategorii został w tym roku Fryderyk Zyski, a jego pracę konkursową wydrukowała ponownie firma Solveere.

Solveere – jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm z branży rapid prototyping, wykonywała już poprzedni projekt konkursowy w postaci Mazdy Whisper autorstwa wspomnianego Macieja Meroniuka. Tegoroczny projekt o nazwie „Mazda Soap Box” stał na bez porównania wyższym poziomie trudności jeśli chodzi o jego wykonanie. Problematyczna była nie tylko specyficzna geometria pojazdu, lecz również czas jaki Solveere miało na jego realizację – zaledwie 10 dni.

Projekt został wydrukowany w technologii 3SP z żywic światłoutwardzalnych. Materiałem budulcowym była żywica D7 imitująca świetnie ABS. Realizacja obejmowała zarówno wydruk modelu pojazdu, jak również jego malowanie i postprocesing.

MAZDA 01

Na konkurs nadesłano aż 732 prace, spośród których jury wybrało projekty, które najlepiej odzwierciedliły wartości Mazdy – przełamywanie konwencji, odwagę i indywidualizm. Szczegóły konkursu, jak również zdjęcia pozostałych prac konkursowych można obejrzeć na stronie www.mazdadesign.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Comment

  1. Nie łapie do końca idei tego konkursu ale szacun dla Maćka za realizację tego projektu.

Comments are closed.

You may also like