Phrozen, tajwański producent drukarek 3D, poszerzył ofertę swoich urządzeń o Sonic XL 4K. Fotopolimerowa drukarka 3D to urządzenie dedykowane zarówno do tworzenia prototypów jaki i niskoseryjnej produkcji na potrzeby branży jubilerskiej czy stomatologicznej, gdzie priorytetem jest precyzja wykonywania elementów.

Twórcy podkreślają, że w swoim najnowszym urządzeniu szczególny nacisk położyli na precyzyjny druk 3D. Zastosowany w drukarce 3D monochromatyczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 4K, zdaniem producenta, pozwala na osiąganie wysokiej jakości wytwarzanych elementów w szybkim tempie. Dodatkowo, ekran został specjalnie wzmocniony, przez co jego żywotność została wydłużona do 2000 godzin pracy.

Tym, co wyróżnia wyświetlacz monochromatyczny od standardowych wyświetlaczy RGB jest fakt, że emituje jedynie światło białe, dzięki czemu utwardza żywice szybciej. Zastosowana w urządzeniu matryca ParaLED zapewnia jednorodność światła UV, podnosząc jakość druku 3D na całym obszarze roboczym. Szybkie tempo wytwarzania, połączone z wysoką jakością i stosunkowo dużym obszarem roboczym (190 x 120 x 200 mm) pozwala na optymalizacje codziennej pracy pracowni protetycznych czy jubilerskich.

Jeśli chodzi o materiały kompatybilne, Phrozen zapewnia, że otwarty ekosystem urządzenia jest dostosowany do szerokiej gamy żywic LCD i niektórych DLP. Producent dodaje również, że na bieżąco będzie aktualizował profile materiałów kompatybilnych z ich urządzeniem.

Specyfikacja techniczna Phrozen Sonic XL 4K
Obszar roboczy190 x 120 x 200 mm
Prędkość druku 3D200 mm / s
Źródło światłaLCD 4K monochromatyczny
Matryca LEDParaLED 3.0
Rozdzielczość druku 3Ddo 50 mikronów
Rozdzielczość w osi Z10 – 300 mikronów
ŁącznośćUSB, microSD, Ethernet, Wi-Fi
SlicerDedykowany, Phrozen 3D
Wymiary urządzenia290 x 330 x 470 mm
Waga urządzenia19,5 kg

Za urządzenie, według dzisiejszego kursu dolara tajwańskiego, zapłacimy mniej niż dziesięć tysięcy złotych – dokładna cena to 9 390 PLN.

W ofercie tajwańskiego producenta znajduje się również wielkoformatowe urządzenie Phrozen Make. Drukarka 3D posiada obszar roboczy o wymiarach 29.2 x 16.5 x 40 cm, a do naświetlania żywicy wykorzystuje duży panel LCD o przekątnej 13,3″. Co ciekawe, może on zostać wymieniony na dwa mniejsze, o przekątnej 5,5″, co zdaniem producenta podwyższa jakość wydruków i przyspiesza pracę. 

Źródło: phrozen3dp.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like