Spectrum Filaments – nowy gracz na polskim rynku materiałów do druku 3D

0

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, w polskiej branży druku 3D pojawiło się wiele firm specjalizujących się w produkcji filamentów, które wywalczyły sobie bardzo silną pozycję rynkową. Teraz do ich grona dołącza kolejna – mająca siedzibę w podwarszawskich Pęcicach, Spectrum Filaments. Chociaż firma została stosunkowo niedawno powołana do życia, tworzy ją doświadczone grono osób wywodzące się z branży przemysłowej, które zamierza przenieść swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności na nowy segment produktowy.

Materiały do druku 3D Spectrum Filaments są produkowane na profesjonalnych maszynach przemysłowych z wysokiej jakości granulatu. Początkowo w ofercie znalazły się materiały w dwóch najpopularniejszych postaciach – ABS i PLA, jednakże w przeciągu zaledwie kilku tygodni ma ona zostać poszerzona o kolejne rodzaje. Każdy z produktów jest hermetycznie zapakowany w charakterystyczne, kolorowe opakowanie wraz z instrukcją.

Spectrum oferuje filamenty w nasyconych kolorach – od cytrynowej żółci do cyklamenowego różu, a także w odcieniach metalicznych, między innymi złota, srebra i brązu. Występuje także w wersjach przezroczystych. Ponadto, dla klientów komercyjnych, oferuje na zamówienie stworzenie dowolnego koloru spośród palety RAL, który zostanie dobrany w indywidualny sposób zgodnie z określonymi potrzebami.

Wszystkie filamenty Spectrum występują w dwóch wariantach  średnicy: 1,75 i 2,90 mm i są sprzedawane na przezroczystych rolkach w wadze 0,85 kg. Jedna szpula materiału kosztuje 85,00 PLN brutto.

Spectrum Filaments 02

Źródło: www.spectrumfilaments.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.