Spectrum Filaments, polski producent materiałów do druku 3D, rozszerza zakres swojej działalności. Filamenty producenta za pośrednictwem Spectrum Filaments Americas są teraz dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku oraz na terenie Ameryki Południowej.

Jest to kluczowy krok w strategii rozszerzenia globalnej sieci dystrybucyjnej Spectrum Filaments, zapewniający ich klientom szybką obsługę i dostępność szerokiej gamy materiałów na wszystkich rynkach obu Ameryk.

Rozwój sieci dystrybucji jest ścisłe związany z rozszerzaniem gamy dostępnych materiałów eksploatacyjnych. W 2020 roku, Spectrum Filaments dodało do swojej oferty materiały medyczne – ABS Medical oraz PET-G FX120.  ABS Medical to materiał wyprodukowany z granulatu spełniającego wymagania zgodności biologicznej certyfikatów USP w klasie VI lub ISO 10993-1, dzięki czemu wydruki 3D wykonywane z niego są biokompatybilne. PET G FX120 z kolei cechuje wytrzymałość mechaniczna oraz temperaturowa do 120°C. Z uwagi na ten fakt, gotowe elementy można poddać wysokotemperaturowej sterylizacji parowej, przez co materiał można stosować do wytwarzania elementów związanych z m.in. protetyką.

Z końcem kwietnia br. Spectrum Filaments zainstalowało także kolejną linię produkcyjną, pozwalającą na zwiększenie wydajności produkcji do 24 ton miesięcznie. Dzięki temu firma może bez problemowo realizować rosnący koszyk zamówień napływających z całego świata.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like