3DGence - czołowy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce, ogłosił dziś zmianę polityki dystrybucyjnej na terenie kraju. Firma postanowiła rozdzielić dystrybucję swoich produktów na dwie firmy - Spectrum Group i ABC Datę. O ile w drugim przypadku trudno mówić tu o jakimkolwiek zaskoczeniu - ABC Data dystrybuuje drukarki 3DGence od początku 2015 r., o tyle wybór Spectrum Group na drugi podmiot nosi znamiona niespodzianki.

Spectrum Group, które do niedawna było znane przede wszystkim z produkcji swoich filamentów - Spectrum Filaments, zajmuje się sprzedażą drukarek 3D od lutego br. Początkowo firma dysponowała dość szerokim portfolio produktów (3DGence, Zortrax, Monkeyfab, 3DKreator, Micro, Ultimaker), ale od pewnego czasu stopniowo zaczyna koncentrować się na kilku wybranych modelach. Przełomowym momentem było nawiązanie współpracy z łotewskim Mass Portal w zakresie wyłącznej dystrybucji tych urządzeń w Polsce. Wyznaczyło to nowy kierunek rozwoju firmy w obszarze sprzedaży drukarek 3D.

Wybór Spectrum Group na drugiego, obok ABC Daty, dystrybutora w Polsce został podyktowany z jednej strony pewną i stabilną sytuacją materialną firmy, a z drugiej doskonałą historią dotychczasowej współpracy. Podobnie jak ABC Data, Spectrum Group będzie koncentrować się przede wszystkim na sprzedaży i rozwijaniu sieci resellerskiej. 3DGence w dalszym ciągu będzie zajmować się wsparciem technicznym wszystkich dotychczasowych partnerów handlowych.

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

3 Comments

  1. „3DGence – czołowy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce” całkowicie obiektywnie to nie są oni chyba jeszcze czołowym producentem, co nie zmienia faktu, że widać jak bardzo w ostatnim czasie starają się o to miano.

    1. Robercie na rynku PL jest tylko kilka firm, które mogą nazywać się – „czołowym producentem” – wśród nich na pewno jest 3DGence (to bardzo solidna drukarka – to moje osobiste zdanie:) ja ze swojej strony życzę zarówno Spectrum jak i ABC Data dalszych sukcesów na rynku druku 3D i gratuluję- myślę, że jest to dobry krok w dalszym rozwoju spółek.

      1. nie nie – ja absolutnie nie podważam, ani jakości, ani pozycji 3dGence (tym bardziej, że nie widziałem nawet tej drukarki na żywo) raczej myślałem ze czołowy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce jest jednak jeszcze Zortrax

Comments are closed.

You may also like

More in News