SprintRay – producent rozwiązań z zakresu stomatologii cyfrowej i druku 3D, ogłosił komercyjne wprowadzenie na rynek OnX Tough, hybrydową żywicę ceramiczną „nowej generacji„, przeznaczoną do druku 3D protez dentystycznych. Żywica została opracowana przy użyciu technologii NanoFusion opracowanej przez SprintRay i według firmy zapewnia wysoką trwałość i naturalną przezroczystość.

OnX Tough jest w pełni zintegrowana z protetycznymi systemami do druku 3D SprintRay 3D, na które składają się drukarki Pro55 S i Pro 95 S, oprogramowanie Smart Print AI oraz portfolio ponad 15 zastrzeżonych, biokompatybilnych i modelowych materiałów. Tak jej właściwości opisuje dr Sumeet Jain, wiceprezes ds. materiałów w SprintRay – „tworząc OnX Tough, postanowiliśmy zaprojektować żywicę nowej generacji, która rozwiązała kluczowe ograniczenie współczesnej protetyki drukowanej 3D – trwałość i wytrzymałość. Aby rozwiązać te ograniczenia, opracowaliśmy technologię NanoFusion, czyli nowe podejście do chemii stomatologicznej. Materiały NanoFusion mają nowy skład i tworzą gęste łańcuchy polimerowe, aby zapewnić protezy dentystyczne o najlepszej w swojej klasie odporności na pękanie, pięciokrotnie większej niż w technologii pierwszej generacji. Ponadto kompozycja zapewnia idealne połączenie przezierności i nieprzeźroczystości, naśladując naturalne uzębienie.

Firma twierdzi, że zapotrzebowanie na protetykę dentystyczną cały czas rośnie i prognozuje że globalny rynek osiągnie do 2026 r. wartość 9,71 miliarda dolarów. Według SprintRay około 178 milionów dorosłych brakuje co najmniej jednego zęba, a 40 milionów ma bezzębie (brak wszystkich zębów). Tradycyjne metody wytwarzania protez dentystycznych polegają na wysyłaniu cyfrowych lub analogowych wycisków do laboratorium, co według SprintRay wymaga czasu realizacji 3-4 tygodni dla niektórych pacjentów. Firma wierzy, że wytwarzanie przyrostowe pozwala na dużo szybszą produkcję protez dentystycznych już w gabinecie stomatologa, a swoim nowym materiałem chce jeszcze bardziej przyspieszyć i ułatwić ich wytwarzanie.

Dystrybutorem SprintRay w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.sprintray.com
Zdjęcie: www.sprintray.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like