Staples uruchamia usługi druku 3D on-line

0

Staples Inc. to jedna z największych na świecie sieci sprzedających urządzenia i materiały biurowe. Założona 29 lat temu w Brighton, Massachusetts, w USA, posiada ponad 2000 sklepów w 26 krajach. Od 2013 roku jest aktywna w branży druku 3D, wprowadzając sukcesywnie do oferty kolejne modele niskobudżetowych drukarek 3D. Teraz Staples poszerza swoją ofertę w kontekście druku 3D jeszcze bardziej, uruchamiając serwis www, gdzie będzie można zlecać wydruki 3D on-line.

Do współpracy przy tym projekcie firma zaprosiła francuskie Sculpteo, które od dłuższego czasu z powodzeniem umacnia swoją pozycję, jako trzecia po Shapeways i i.Materialise, najważniejsza firma usługowa z zakresie druku 3D. Staples uruchomi swój serwis w najbliższy poniedziałek – 14 września. Za jego pomocą, klienci będą mogli wysłać pliki, które po zatwierdzeniu automatycznej wyceny, będą mogły być zlecone do wydrukowania. Całość będzie obsługiwana przez 3D Printing Cloud Service – czyli system Sculpteo działający w chmurze.

Staples wprowadziło usługi druku 3D na zamówienie jeszcze w 2012 roku, gdy w oddziałach w Wielkiej Brytanii i Irlandii klienci mogli zamawiać wydruki realizowane na profesjonalnych drukarkach 3D MCora z papieru (w technologii LOM). Tamtej projekt miał jednak charakter pilotażowego – teraz dzięki współpracy ze Sculpteo Staples będzie mogło zaoferować pełne spektrum usług i technologii.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.