Bebop 2 to wydrukowany w technologii SLS dron przeznaczony dla amatorów. Można obsługiwać go z poziomu smartfona lub tabletu. Czym różni się od swojego poprzednika?  Przede wszystkim jest większy i  szybszy od Bebop Drone, a jego konstrukcja została wzmocniona. Modyfikacjom uległy również śmigła i kamera. Czym może zaskoczyć nas nowa wersja sprzętu francuskiej firmy Parrot?

Na początek weźmy po lupę wymiary obu urządzeń. Nowsza wersja jest większa – jej wydrukowana w 3D obudowa została zwiększona z 250 mm do 290 mm, natomiast śmigła mierzą teraz 6 cali (poprzednio 5,5). Zmiany te sprawiły, że dron jest o 80 g cięższy 0d Bebop Drone (420 g < 500 g).

Pojemność baterii zwiększono z 1200 mAh do 2700 mAh, dzięki temu czas lotu drona wydłużył się dwukrotnie. Bebop Drone mógł pozostać w powietrzu przez 11 minut, jego następca przez 25! Producent zastrzega, że „agresywne” pilotowanie może skrócić ten czas do 21 minut, ale podobno frajda i tak jest większa…

Bebop 2 zachwyca również szybkością. Jest w stanie rozwinąć prędkość do 60 km/h w ciągu zaledwie 14 sekund, a lecąc pod wiatr 62 km/h. Jego zasięg to 300 metrów. Osiągnięcia Bebop Drone nie były aż tak spektakularne – jego maksimum to 47 km/h.

Producent wprowadził także szereg modyfikacji, które korzystnie wpływają na stabilność urządzenia. Są to dodatkowe czujniki: ultradźwiękowy (analizujący wysokość) i ciśnienia; magnetometr i chipset GNSS (Global Navigation Satellite System).

Drugi Bebop jest wyposażony w kontroler: Skycontroller Black Edition, pozwalający na dokładniejsze sterowanie dronem. Co więcej, ma on funkcje awaryjnego odcięcia mocy od silników, kontroli pułapu oraz autonomicznego powrotu do miejsca startu. Do zestawu dołączono gogle, które pozwalają zobaczyć to, co widzi dron.

Zmodyfikowano również obiektyw szerokokątny typu „rybie oko”. Opcja ta była wprawdzie dostępna już u Bebop Drone, jednak w dwójce jest on zdecydowanie jaśniejszy, co gwarantuje większą wyrazistość obrazu nawet przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Zmieniono neutralny kąt kamery, dzięki czemu uchwyci ona więcej lądu, niż nieba. Możliwe jest filmowanie i robienie zdjęć pod kątem 90 stopni bez utraty jakości. Przymocowana z tyłu lampa ledowa zapewnia z kolei lepszą widoczność. Sprzęt pozwala na kręcenie filmów o rozdzielczości 1920 x 1080 p oraz robienie zdjęć (aparat 14 MEGA PX) o parametrach 4096 x 3072. Ponadto, technologia stabilizacji (trzyosiowy cyfrowy układ) obrazu umożliwia wykonywanie stabilnych i jasnych zdjęć, niezależnie od ruchów drona.

Bebop 2 to efekt pracy dwóch firm – Parrot oraz CRP.  Urządzenie zostało wykonane z włókna szklanego oraz elementów wydrukowanych w technologii SLS. Konstruktorzy zdecydowali się na ten krok, ponieważ ułatwia on produkcję seryjną (przyśpiesza ją i redukuje koszty) oraz znacznie zwiększa wydajność sprzętu.

Oryginalne pudełko zawiera:  dron, akumulator, ładowarkę, kabel i adapter, 8 śmigieł, narzędzie do montażu oraz instrukcję obsługi.  Bebop 2 to idealny towarzysz podczas wakacji – nie obciąży naszego bagażu, a pozwoli na uwiecznienie wspomnień z urlopu.

Źródło: http://blog.parrot.com/

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    2 Comments

    1. „Jest w stanie rozwinąć prędkość do 60 km/h w ciągu zaledwie 14 sekund, a lecąc pod wiatr 62 km/h.”
      Hmm pod wiatr śmiga szybciej? Chyba, że jest ok tylko mi pada na mózg i nie łapię, co jest możliwe dziś ;0

      1. Dron jest w stanie rozwinąć prędkość 60 km/h w ciągu 14 sek. Na forach znajdziemy jednak informacje dotyczące jego maksimum, które wynosi ok. 65 km/h.

    Comments are closed.

    You may also like