News

Stratasys dystrybutorem rewolucyjnych, niskobudżetowych drukarek 3D do metalu – Desktop Metal

Stratasys jako firma z ogromnym bagażem doświadczeń związanych z branżą technologii przyrostowych od lat umacnia swoja pozycję poprzez przejmowanie mniejszych firm lub rozpoczynanie współpracy z co ciekawszymi start-up’ ami. Podjęta blisko dwa lata temu decyzja firmy o inwestycji niebotycznej sumy w projekt nieznanego nikomu Desktop Metal, dotyczący niskobudżetowego druku 3D z metalu, budziła spore kontrowersje. Jak się jednak okazuje, specjaliści z Stratasys nie mylili się – wizja owej technologii wytwarzania addytywnego z metali w kilkukrotnie niższej cenie jest coraz bardziej realna. Podczas tegorocznych targów RAPID+TCT firmy zapowiedziały kontynuowanie współpracy, rozszerzając ją o wspólną dystrybucję produktów oferowanych przez Desktop Metal.

Jak przyznają przedstawiciele firm, celem współpracy jest zwiększenie dostępności oraz oswojenie klientów z pionierską techniką druku przestrzennego z metali. Co więcej, kooperacja ma rozwijać zagadnienie sprzedaży urządzeń – firma Desktop Metal będzie mogła korzystać z dużej sieci dystrybutorów Stratasys. Mimo, że obecna współpraca zorientowana jest jedynie na dystrybucję, firmy nie wykluczają kooperacji podczas rozszerzania innowacyjnej technologii druku 3D.

Desktop Metal Studio System, którego debiut rynkowy planowany jest już na wrzesień będzie pierwszą desktop’owa drukarką 3D do metalu. Blisko dziesięciokrotnie niższa cena niż urządzeń tej klasy sprawia, że druk 3D z metalu staje się coraz bardziej przystępny nie tylko dla ogromnych korporacji ale również indywidualnych użytkowników. Jako główne zastosowanie drukarki 3D producenci wymieniają procesy szybkiego prototypownia z materiału, z którego uzyskamy element finalny.

CEO Desktop Metal, Ric Fulop twierdzi, że współpraca z jednym z głównych graczy na rynku druku 3D daje większą gamę możliwości oraz zapewnia dalszy rozwój technologiczny firmy, pozyskując tym samym nowych klientów. Poszerzenie sieci dystrybutorów pozwoli firmie na bardziej efektywne działanie, umożliwiające klientom Stratasys dostęp do systemów Desktop Metal.

Firma Stratasys zawsze koncentrowała się na dostarczaniu klientom najnowocześniejszych rozwiązań, opartych na technologiach FDM i PolyJet. Oferowane przez nas metody szybkiego prototypowania i wytwarzania detali stosowane są przez klientów na całym świecie w różnorodnych gałęziach przemysłu – motoryzacji, lotnictwie, medycynie czy  edukacji. My jako jeden z pierwszych inwestorów w Desktop Metal wychodzimy na przeciw oczekiwaniom klientów, związanymi z nowymi sposobami włączenia druku 3D metalu do projektów i procesów produkcyjnych. Rozszerzenie współpracy jest krokiem na przód, który daje możliwość przyspieszenia cyklu produkcyjnego produktu poprzez wytwarzanie zarówno plastikowych, jak i metalowych części nie tylko na halach produkcyjnych, ale również w warunkach biurowych.

 Ilan Levin, CEO, Stratasys

Źródło: tctmagazine.com

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News