Startup med-techowy – Axial3D, ogłosił zamknięcie rundy inwestycyjnej o wartości 15 milionów dolarów, gdzie 10 milionów dolarów zostało zainwestowanych przez Stratasys – lidera w dziedzinie rozwiązań do polimerowego druku 3D. To pierwsza inwestycja Stratasys w tą spółkę. Obie firmy będą również oferować wspólną ofertę, aby uczynić rozwiązania druku 3D dostosowane do potrzeb pacjentów dla szpitali i producentów urządzeń medycznych bardziej dostępnymi, dzięki czemu stanie się głównym rozwiązaniem dla opieki zdrowotnej.

Spersonalizowane, drukowane w 3D modele anatomiczne są wykorzystywane do planowania przedoperacyjnego i diagnostyki w celu poprawy wyników leczenia przy jednoczesnym skróceniu czasu spędzonego na sali operacyjnej. Są również wykorzystywane w edukacji i szkoleniach oraz rozwoju urządzeń medycznych. Stworzenie drukowanego modelu 3D na podstawie danych skanu pacjenta zwykle zajmuje kilka godzin i wymaga wysokiego poziomu wiedzy technicznej oraz drogich licencji na oprogramowanie. Oparte na sztucznej inteligencji algorytmy Axial3D umożliwiają segmentację skanów CT i MRI dla tych modeli bez znacznych inwestycji w czas, specjalistyczne umiejętności i duże koszty początkowe.

Stratasys jest wiodącym dostawcą drukarek 3D, materiałów i oprogramowania do tych modeli anatomicznych. Drukarka 3D firmy J850 Digital Anatomy umożliwia klientom medycznym tworzenie modeli, które nie tylko dokładnie odwzorowują wygląd ludzkiej tkanki, ale także są realistyczne biomechanicznie podczas szycia, cięcia lub wkładania i rozmieszczania urządzeń medycznych.

Stratasys oszacował wartość medycznego druku 3D na około 2,8 miliarda dolarów. „Wiele wiodących szpitali na świecie już korzysta z naszych drukarek 3D MediJet i Digital Anatomy do modeli medycznych” – powiedział dr Yoav Zeif, dyrektor generalny Stratasys. „Wierzymy, że współpracując z Axial3D możemy usunąć bariery wejścia dla pozostałej większości szpitali w wielu krajach na całym świecie, radykalnie zwiększając wykorzystanie druku 3D w planowaniu przedoperacyjnym, więc jest to naprawdę standardowa część cierpliwa opieka. Chodzi o zapewnienie klientom kompletnego, dostosowanego do potrzeb rozwiązania, które jest szybkie, zautomatyzowane i skalowalne„.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like