Stratasys opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2022 r. notując najmocniejsze wyniki finansowe od sześciu lat. W pierwszym kwartale 2022 r. firma wygenerowała 163,4 mln dolarów przychodu, o +22% więcej w pierwszym kwartale 2021 r., oraz o +5% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r., przed pandemią C19. Yoav Zeif – prezes Stratasys, przypisał sukces firmy w tym kwartale wzrostowi we wszystkich obszarach technologicznych technologiach i kluczowych obszarach działalności.

Po udanym czwartym kwartale 2022 r., w którym firma odnotowała +18% wzrost przychodów, dynamika wzrostu Stratasys była kontynuowana w pierwszym kwartale 2022 r., napędzana w szczególności przez sprzedaż drukarek 3D, których przychód wzrósł o +37% w ciągu jednego kwartału. Sektor produktowy wygenerował przychód na poziomie 113 mln dolarów, co stanowi +25% wzrostu w porównaniu I kwartału 2021 r. Według dyrektora finansowego Stratasys, Eitana Zamira, sprzedaż drukarek 3D była istotnie wzmocniona dzięki sprzedaży fotopolimerowych drukarek 3D Origin One oraz proszkowej H350.

Przychody firmy z usług wzrosły również o prawie +15%, generując 50 mln dolarów przychodu.Kluczowe były tu sektory lotniczy, motoryzacyjny i modowy.

Równocześnie, koszty operacyjne firmy wzrosły z 73,9 mln dolarów w I kwartale 2021 r. do 89,3 mln dolarów w II kwartale 2022 r., co jak powiedział Zamir, wynikało głównie z przejęcia przez Stratasys firm Xaar, Origin i RPS w zeszłym roku.

Stratasys spodziewa się, że przychody w 2022 r. będą nadal rosły za sprawą niedawnego wprowadzenia na rynek dwóch nowych przemysłowych drukarek 3D FDM, 16 nowych materiałów do druku 3D oraz oprogramowania GrabCAD Print dla systemów Origin One i Origin One Dental. Zeif wierzy, że nowe aktualizacje produktów zwiększą wartość, jaką jej produkty mogą przynieść klientom i wzmocnią ofertę na wielu rynkach.

Po udanym I kwartale 2022 r. Stratasys poprawił swoje prognozy dotyczące przychodów na rok obrotowy 2022 z 685 mln dolarów do 695 mln dolarów. Firma przewiduje również poprawę marży brutto i marż operacyjnych w ciągu roku, chociaż Zamir wskazał, że wytyczne nadal uwzględniają całoroczny wkład MakerBot, ponieważ ogłoszona niedawno fuzja z Ultimakerem jeszcze się nie zakończyła. Równocześnie firma planuje zaktualizować swoje prognozy finansowe jeszcze w tym roku.

Źródło: www.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like