W związku z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na druk 3D PolyJet, Stratasys Direct Manufacturing, spółka zależna od Stratasys, otworzyła PolyJet Design and Print Center w Eden Prairie, w stanie Minnesota. Obiekt jest największym ośrodkiem druku 3D w technologii PolyJet w Ameryce Północnej. Na terenie nowo otwartego biura znajduje się 16 drukarek 3D, PolyJet, w tym dwie drukarki J55 Prime, które wytwarzają części “na żądanie”. Obiekt skupia w sobie duże możliwości produkcyjne, wiedzę i doświadczenie specjalistów Stratasys Direct Manufacturing. 

Wraz z otwarciem nowego centrum produkcyjnego, firma Stratasys zaprezentowała nowy, ulepszony przepływ pracy dla druku 3D wielokolorowego. Dzięki usprawnieniom skróceniu ulega czas od projektowania do druku 3D. Nowy system pozwala na wytwarzanie wprost z pliku 3MF, zawierającego szereg informacji o teksturze, kolorach i siatce modelu. Kiedyś klienci byli zobowiązani do przesyłania wielu plików, zawierających odmienne informacje o elemencie – kolorze, teksturze i geometrii. Teraz wszystko będzie odbywało się w obrębie jednego pliku. 

Oprócz zwiększenia wygody, nowe rozwiązanie usprawnia proces projektowania i redukuje ilość iteracji, poprawiając efektywność prototypowania. Razem z drukarką 3D Stratasys J55™ Prime, nowy przepływ pracy pozwala zaoszczędzić czas klientów i szybciej wprowadzić produkt na rynek. Technologie Stratasys pozwalają na wytwarzanie z szerokiej gamy materiałów funkcjonalnych w pełnym kolorze. Dzięki możliwości szybkiego drukowania 3D elastycznych, półprzezroczystych lub wysoce wytrzymałych materiałów, projektanci i inżynierowie mogą szybko przenosić swoje pomysły do rzeczywistości, uzyskując bardzo realistyczne modele. 

Jak mówi Derek Rund, główny projektant przemysłowy Kinetic Vision, firmy zajmującej się projektowaniem, optymalizacja polegająca na umieszczeniu wszystkich informacji w jednym pliku oszczędza wiele czasu projektantom, umożliwiając eksport  kolorowej grafiki, złożonych tekstur i nieprzezroczystości w jednym kroku.To wszystko pozwala zminimalizować ilość kroków potrzebnych do realizacji projektów i eksportować pliki 3MF gotowe do druku 3D. Dzięki nowym możliwościom firmy mogą łatwo i szybko wytwarzać  pełnokolorowe projekty, które zawierają elementy tekstowe i sensoryczne do funkcjonalnego prototypowania. 

Źródło: Stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like