Stratasys ogłosił podpisanie umowy z Ricoh USA na dostarczanie modeli anatomicznych drukowanych w 3D do zastosowań klinicznych. Stratasys’s Patient-Specific 3D Solutions łączy technologię druku 3D, oparte na chmurze rozwiązanie Segmentation-as-a-ServiceTM firmy Axial3D oraz precyzyjne usługi wytwarzania przyrostowego Ricoh w jedno wygodne rozwiązanie. Nowa usługa opiera się na istniejącej współpracy między Ricoh 3D for Healthcare i Stratasys w celu rozszerzenia dostępu do modeli medycznych drukowanych w 3D.

Modele anatomiczne wydrukowane w 3D to realistyczne, specyficzne wizualizacje anatomii pacjenta, pozwalające lekarzom planować i wykonywać złożone operacje oraz poprawiać komunikację między personelem medycznym, pacjentem i jego rodziną. Technologia Digital Anatomy firmy Stratasys sprawia, że te modele są nawet biomechanicznie realistyczne, z wyczuciem i reakcją prawdziwej kości i tkanki.

Chociaż ta metoda planowania chirurgicznego przynosi korzyści pacjentom i zespołom opieki medycznej, potrzeba początkowych inwestycji kapitałowych i wiedzy technicznej w zakresie druku 3D stanowią istotne przeszkody w jej przyjęciu. Nowa usługa usuwa te bariery, aby rozszerzyć dostęp do większej liczby szpitali i klinik, a ostatecznie przyczynia się do lepszych wyników.

Nowa oferta zapewnia klinicystom i pacjentom większy dostęp do drukowanych w 3D modeli dostosowanych do pacjenta, które służą do przedoperacyjnego planowania operacji, diagnostyki i edukacji chirurgicznej. Korzystając z tych modeli, klinicyści mogą demonstrować decyzje dotyczące leczenia pacjentom i personelowi chirurgicznemu. Planowanie operacji przy użyciu modeli 3D dostosowanych do pacjenta może poprawić wyniki kliniczne i przynieść znaczne oszczędności dzięki zwiększonej produktywności.

Dzięki współpracy klienci mogą przesyłać pliki medyczne do bezpiecznej usługi w chmurze, w której oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji Axial3D automatycznie konwertuje skany medyczne na pliki do druku 3D. Pliki są następnie drukowane na drukarkach 3D Stratasys w zakładzie Ricoh posiadającym certyfikat ISO 13485, a modele są wysyłane bezpośrednio do placówki opieki. Zmiany te pozwalają na ukończenie procesu, który zwykle zajmuje tygodnie, w kilka dni, bez konieczności posiadania sprzętu do druku 3D na miejscu lub specjalistycznej wiedzy technicznej dotyczącej wytwarzania przyrostowego.

Źródło: materiały prasowe Stratasys
Zdjęcia: www.incus-media.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like