Stratasys wprowadził do oferty nowy modułu oprogramowania dla medyków, protetyków i stomatologów w postaci Digital Anatomy Creator. Rozwiązanie jest dedykowane dla drukarek 3D Stratasys Digital Anatomy i umożliwia użytkownikom łatwe zarządzanie materiałami oraz dostosowywanie wewnętrznych struktur, w celu uzyskania unikalnych modeli anatomicznych, będących bezpośrednią repliką patologicznej i biologicznej anatomii pacjenta.

Drukarki 3D Stratasys Digital Anatomy mogą tworzyć modele medyczne w szerokim zakresie zastosowań, od diagnostyki po edukację pacjentów. Dzięki Digital Anatomy Creator użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji i elementów sterujących, aby skalibrować materiały w drukarkach 3D tak, aby spełnić ich specyficzne potrzeby w zakresie tworzenia modeli anatomicznych. Pozwala także tworzyć ultrarealistyczne modele, które zachowują się i reagują jak prawdziwe aplikacje. Co więcej, Digital Anatomy Creator umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie, powielanie i udostępnianie projektów.

Oprócz wprowadzenia Digital Anatomy Creator, Stratasys kontynuuje współpracę z Synopsys Simpleware, ScanIP Medical i Materialise Mimics inPrint w celu certyfikacji drukarek 3D Digital Anatomy i J5 MediJet, które zostaną uwzględnione w FDA 510 – przepływy pracy związane z modelowaniem medycznym. Certyfikaty te dadzą klientom Stratasys dostęp do przepływów pracy w celu diagnostycznego modelowania anatomicznego.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like