Od wielu lat, drukarki 3D klasy przemysłowej są wdrażane w przedsiębiorstwach produkcyjnych do masowej produkcji części końcowego zastosowania. Jednakże druk 3D na tym poziomie wymaga również nowych możliwości operacyjnych w obszarze oprogramowania, takich jak możliwość zarządzania dużą liczbą drukarek 3D w wielu lokalizacjach, monitorowanie jakości wydruków, automatyzację zarządzania materiałami i integrację z szeregiem działów wewnątrz organizacji. Tradycyjne rozwiązania produkcyjne nie są przeznaczone do addytywnych przepływów pracy, które są natywne cyfrowo, wysoce elastyczne i niezależne od lokalizacji.

Stratasys zaprezentował dziś GrabCAD Additive Manufacturing Platform – otwarte oprogramowanie, umożliwiające firmom przemysłowym zarządzanie produkcję przyrostowego na skalę przemysłową. Została ona specjalnie zaprojektowana z myślą o unikalnych potrzebach wytwarzania addytywnego w całym procesie cyfrowym – od projektu po produkcję.

Platforma GrabCAD AM integruje aplikacje GrabCAD i zewnętrznych partnerów oprogramowania, umożliwiając dwukierunkową łączność między drukarkami 3D, wytwarzaniem przyrostowym i aplikacjami korporacyjnymi oraz szerszą infrastrukturą Przemysłu 4.0.

Platforma obejmuje:

  • GrabCAD Print: upraszcza przepływ pracy między projektowaniem dla wytwarzania przyrostowego (DfAM) a przygotowaniem do druku 3D; GrabCAD Print jest niezależny od CAD, wykorzystuje najlepsze w swojej klasie protokoły bezpieczeństwa i może być używany na komputerach stacjonarnych lub urządzeniach mobilnych
  • GrabCAD Shop: oparta na chmurze aplikacja do zarządzania zleceniami pracy oprogramowania jako usługi (SaaS), która upraszcza przepływ pracy w druku 3D; wszystkie zamówienia są zarządzane w jednym miejscu i są łatwo przypisywane do wszystkich drukarek sieciowych, w tym systemów drukarek 3D Stratasys oraz innych dostawców
  • GrabCAD Print Manager: to nowa aplikacja, która umożliwia producentom zarządzanie flotami przemysłowych drukarek 3D; GrabCAD Print Manager zarządza licencjami oprogramowania i partnerów otwartych materiałów oraz zapewnia klientom możliwość przeglądania i zarządzania harmonogramami druku 3D oraz przeglądania szczegółowych raportów na komputerze lub urządzeniu mobilnym
  • GrabCAD Software Development Kit (SDK): gotowe pod rozwiązania Przemysłu 4.0 pakiety SDK zapewniają interfejsy API, dokumentację, próbki kodu i integrację wsparcia z korporacyjnymi działami IT w przedsiębiorstwach, a także aplikacjami innych firm do zarządzania kontami, zarządzania aktywami, planowaniem i zarządzaniem zamówieniami, bezpieczeństwem oraz zarządzaniem jakością i analizami.

Oprócz własnych aplikacji, platforma jest otwarta dla każdego dostawcy oprogramowania, który spełnia wymagania, takie jak referencje i testy wydajności, za pośrednictwem opłaty licencyjnej SDK. Stratasys od początku 2021 roku dodał kilkunastu partnerów, w tym AMFG, Teton Simulation i Link3D.

Od października 2021 r. platforma GrabCAD AM posiada ponad 38 000 użytkowników aplikacji i 20 000 zarejestrowanych drukarek 3D. Przetwarza 35 gigabajtów strumieni danych dziennie i jest obsługiwana przez globalny zespół ponad 100 programistów.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like