Stratasys przejmuje Econolyst – firmę doradczą specjalizującą się technologii druku 3D

0

Stratasys – jedna z dwóch największych firm produkujących drukarki 3D na świecie, ogłosiła przejęcie firmy doradczej Econolyst, specjalizującej się w usługach konsultingowych i badawczych w kontekście technologii druku 3D. Dzięki temu, Stratasys wzbogaci swoją ofertę o profesjonalne doradztwo w zakresie planowania rozwoju działów szybkiego prototypowania wśród swoich klientów. Zespół Econolyst dołączy do nowego oddziału firmy o nazwie Strategic Consulting Division, które ma zapewnić niezależne, eksperckie usługi konsultingowe.

Econolyst ma bardzo duże doświadczenie w zakresie technologii druku 3D, obsługując klientów z Europy, Ameryki Północnej, Środkowego Wschodu i Afryki. Firma doradza agencjom rządowym jak również prywatnym i instytucjonalnym inwestorom, zapewniając szkolenia, prowadząc seminaria i konferencje dotyczące zagadnień związanych z drukiem 3D. Została założona w 2003 roku i jest kierowana przez dr Philipa Reevesa, posiadającego 21 lat doświadczenia w tym zakresie.

dr Philip Reeves

dr Philip Reeves

Zarówno Reeves jak i stworzona przez niego firma cieszą się dużą renomą w branży druku 3D, dlatego powyższa transkacja jest kolejną z szeregu cennych przejęć jakie przeprowadził Stratasys w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Źródło: www.3dprint.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.