Stratasys opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2022 r. Jeden z największych producentów drukarek 3D na świecie, osiągnął przychód na poziomie 167 mln dolarów, co stanowi wzrost o +25 mln dolarów więcej niż w roku poprzednim (gdy osiągnął 142 mln dolarów przychodu). To również wzrost o +7 mln dolarów w stosunku do IV kw. 2019 r., czyli ostatnim rokiem przed pandemią C19, i związanymi z tym lockdownami lokalnych gospodarek. W ciągu całego roku finansowego 2021, Stratasys wygenerował 607 milionów dolarów przychodu, tj. o +17% więcej niż w 2020 roku. Równocześnie firma spodziewa się, że bieżący rok finansowy 2022 rozpocznie się dalszym wzrostem przychodów, również na poziomie co najmniej kilkunastu procent.

Po udanym trzecim kwartale 2021 r., w którym Stratasys odnotował wzrost przychodów o +24%, ostatni kwartał roku był minimalnie niższy w kontekście wzrostów, ale cały czas rosnący, przy czym większość przychodów pochodziła z działalności związanej ze sprzedażą drukarek 3D i powiązanych produktów. Dział sprzedaży wygenerował 118 mln dolarów przychodów, co stanowi wzrost o +19% w porównaniu z IV kwartałem 2020 r.

Przychody firmy z tytułu świadczenia usług druku 3D wzrosły z 43 mln dolarów do 49 mln dolarów rok-do-roku, a prym wiodły tu zlecenia od klientów stomatologicznych i medycznych. Równocześnie jest to wciąż o 4% mniej niże w IV kwartałem 2019 r. przed pandemią C19.

Równocześnie koszty operacyjne Stratasys wzrosły z 69 milionów dolarów do 89 milionów dolarów rok-do-roku, przy czym pozycja „sprzedaż oraz koszty ogólne i administracyjne” stanowią najwyższą pozycję w tym obszarze. Wiceprezes ds. finansów firmy – Eitan Zamir wyjaśnił, że był to efekt powrotu do pięciodniowego tygodnia pracy, wyższych kosztów rynkowych i wydatków związanych z przejęciami innych firm.

Źródło: www.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like