Stratasys ogłosił sprzedaż do niemieckiej firmy usługowej Götz Maschinenbau, czterech proszkowych drukarek 3D Stratasys H350. Inwestycja zwiększy całkowitą wielkość floty firmy Götz do sześciu systemów tego typu. Nowe drukarki 3D, które mają zostać zainstalowane w ciągu najbliższych 18 miesięcy, pozycjonują firmę jako wiodącą firmę usługową specjalizującą się w technologii SAF w regionie EMEA.

Firma Götz, która również wykorzystuje inne drukarki 3D Stratasys oparte na technologiach PolyJet i FDM, specjalizuje się w toczeniu, frezowaniu, spawaniu i montażu części oraz obsługuje klientów z wielu sektorów przemysłu, w tym motoryzacyjnego, mobilności i inżynierii mechanicznej. Dodanie możliwości wytwarzania przyrostowego tysięcy części polimerowych stanowiło dla firmy znaczącą szansę na rozwój.

Philipp Götz, właściciel firmy Götz Maschinenbau, powiedział, że technologia SAF stosowana w systemach H350 jest idealna do utrzymania wysokiej jakości, a jednocześnie opłacalnych standardów, których oczekują jego klienci.

Drukarka 3D Stratasys H350 została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu przepustowości na poziomie produkcji części do zastosowań końcowych, zapewniając jednocześnie spójność produkcji, konkurencyjny koszt części i pełną kontrolę nad produkcją tysięcy sztuk. W rzeczywistości sama drukarka 3D jest wyposażona w kilkanaście części wydrukowanych w 3D w technologii SAF.

Kluczem do zdolności firmy Götz do dostarczania części z tworzyw sztucznych klasy produkcyjnej w dużych ilościach jest materiał Stratasys High-Yield PA11 do drukarki H350. Plastik pochodzenia biologicznego jest wykonany z surowców odnawialnych pochodzących z oleju rycynowego pochodzącego ze zrównoważonych upraw i umożliwia wysoką gęstość zagnieżdżenia przy zachowaniu spójności części. Götz był również wczesnym użytkownikiem materiału PA12, który wytwarza sztywniejsze części. W dużych ilościach, SAF PA12 pozwala na dokładne rozdzielenie cech, wytrzymałość i dokładność budowy po kompilacji i jest najbardziej odpowiedni do wymagań o wyższych tolerancjach, takich jak zespoły i złącza.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like