Stratasys ogłosił dziś poszerzenie serii drukarek 3D F123 o maszyny F190CR i F370CR jak również wprowadzenie nowego materiału – Nylonu-CF10 wzmocnionego włóknem węglowym. Nowe urządzenia pozwalają na produkcję części o wysokiej sztywności i wytrzymałości z wykorzystaniem wysokowydajnych materiałów kompozytowych.

Nowe drukarki 3D są wyposażone w zintegrowane oprogramowanie GrabCAD Print, które zapewnia prosty i intuicyjny przepływ pracy od CAD do procesu druku 3D oraz zawiera zaawansowane funkcje optymalizujące modele 3D w celu realizacji udanych wydruków. Stratasys zapewnia również łączność z aplikacjami korporacyjnymi za pośrednictwem standardu MTConnect i jego zestawu programistycznego GrabCAD. Drukarki z serii F123 obsługujące materiały kompozytowe są wyposażone w podajniki wielokrotnego użytku, wbudowaną kamerę do zdalnego monitorowania i 7-calowy dotykowy ekran kontrolny. Drukarka F370CR oferuje również automatyczną wymianę materiałów, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby przerywania pracy — nowy pojemnik jest po prostu umieszczany na miejscu, a wydruk 3D jest kontynuowany.

W porównaniu do konkurencyjnych urządzeń, nowa seria Stratasys F123 oferuje większą dostępność materiałów, większą objętość druku 3D, opcje rozpuszczalnych podpór i niższy koszt wykonania ze względu na duży rozmiar komory. Co więcej, większa, w pełni podgrzewana komora w drukarkach 3D F190CR i F370CR, w połączeniu z możliwością zastosowania ścianek stabilizujących, umożliwia użytkownikom budowanie wyższych części niż można by drukować na konkurencyjnych maszynach.

Stratasys zaprezentował również materiał FDM Nylon-CF10, nowy filament kompozytowy do drukarek 3D serii F123, który jest o ponad 60% mocniejszy i prawie trzy razy sztywniejszy od podstawowego materiału nylonowego. W przypadku stosowania z rozpuszczalnym materiałem, użytkownicy mają możliwość drukowania dowolnej geometrii bez ograniczeń. Drukarki F190CR i F370CR obsługują również kilka innych technicznych tworzyw termoplastycznych.

Nowe drukarki z serii F123 obsługujące kompozyty oraz FDM Nylon-CF10 są dostępne do zamówienia już teraz, a ich wysyłka spodziewana jest w czerwcu.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like