Stratasys ogłosił program certyfikacji dla operatorów drukarek 3D działających w technologii FDM, który jest zarazem pierwszym z serii programów certyfikacji dla użytkowników drukarek 3D producenta. Program ma na celu zapewnienie użytkownikom przemysłowych drukarek 3D Stratasys kompleksowej edukacji, która wspiera ich przyjęcie druku 3D w całym procesie produkcji addytywnej z wykorzystaniem metody FDM. Klienci, którzy ukończą kursy, otrzymają oficjalne certyfikaty Stratasys Academy poświadczające ich umiejętności.

Stratasys będzie wprowadzać kolejne programy certyfikacji w zakresie technologii druku 3D w obszarze metod PolyJet, P3, SAF i stereolitografii. Programy certyfikacji umożliwią zdobycie wiedzy w zakresie procesu druku 3D – od projektowania opartego na oprogramowaniu, przez operacje drukarki 3D, po końcową obróbkę części.

Dzięki programowi certyfikacji pomagamy naszym klientom skutecznie wdrażać technologię Stratasys, skrócić czas wdrożenia i zmaksymalizować wykorzystanie drukarek 3D” — powiedział Jeff Mandl, dyrektor ds. zarządzania wiedzą w Stratasys – „wiodące firmy zwiększające swój zasięg w zakresie wytwarzania przyrostowego potrzebują pewności, że ich pracownicy wnoszą potwierdzony poziom wiedzy w zakresie przemysłowego druku 3D. Nasz program certyfikacji wykracza poza jedną zdalną klasę. Zapewniamy połączenie możliwości uczenia się we własnym tempie, zdalnej i w klasie, które podnoszą użytkowników do sprawdzonego, certyfikowanego poziomu umiejętności”.

Program certyfikacji Stratasys FDM jest dostępny dla klientów-użytkowników drukarek 3D Stratasys i jest dostępny on-line.

Źródło: materiały prasowe Stratasys
Zdjęcie: www.incus-media.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like