Producenci drukarek 3D dedykowanych branży stomatologicznej od zawsze starali się, aby ich urządzenia cechowała najwyższa precyzja wytwarzania addytywnego detali. Kiedy jednak wysoka dokładność stała się standardem specjaliści rozpoczęli optymalizację innych parametrów, które mogą zapewnić im przewagę w tej branży.

Wielu z nich ogromną wagę przykłada do wyglądu przestrzennych modeli, chcąc aby ich kolor jak najwierniej imitował barwę zębów – blisko rok temu DWS jako jeden z pierwszych przedstawił system pozwalający na dobranie odcienia materiału, pasującego do koloru zębów pacjenta. Odpowiadając na potrzeby klientów nowe urządzenie dedykowane rozwiązaniom stomatologicznym zaprezentował również Stratasys.

Ich najnowsza drukarka 3D J720 pozwala na druk 3D w pełnej palecie kolorystycznej, umożliwiają wydruk 3D zębów w kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnego szkliwa. Według producenta urządzenie jest w stanie tworzyć blisko 500 000 kombinacji kolorystycznych przy wykorzystaniu różnych materiałów, pozwalając na uzyskanie ultra realistycznych modeli stomatologicznych w stosunkowo szybkim tempie. Jak na razie, jako główne zastosowanie  modeli wymienia się modele, które mogą być prezentowane pacjentom jako spodziewane wyniki leczenia.

Jak mówi Barry Diener z Stratasys rosnąca popularność rozwiązań z zakresu druku 3D w branży stomatologicznej sprawia, że pracownie szukają konkurencyjnych urządzeń, które zapewnią nowocześniej wysoką jakość wytwarzania przy wysokiej wydajności. Nowe urządzenie pozwala na płynne przejście od modelu do wydruku 3D, a dodatkowo jest wyposażona w takie funkcje jak łączność przez chmurę, monitorowanie procesu w czasie bieżącym czy obsługę wielu urządzeń jednocześnie.

Źródło: investors.stratasys.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować