Stylowy żyrandol z drukarki 3D z efektem „koszmaru”

0

Przedwczoraj pisałem o nuklearnej lampie, dziś o czymś bez porównania bardziej stylowym i kreatywnym. Oto niesamowity żyrandol, rzucający na ściany pomieszczenia w którym jest zawieszony jedyny w swoim rodzaju pokaz cieni. Wystarczy zasłonić szczelnie zasłony lub rolety, włączyć światło i przeniesiemy się momentalnie w krainę rodem z filmów Tima Burtona, poezji Edgara Alana Poe lub prozy H.P. Lovecrafta. Niestety jak w każdym przypadku gdy mamy do czynienia z prawdziwą sztuką tak i tym razem tego unikalnego modelu nie da się wydrukować za pomocą zwykłego FDM…

Źródło: www.piodiaz.wordpress.com

Źródło: www.piodiaz.wordpress.com

Żyrandol został zaprojektowany i stworzony  przez dwójkę duńskich artystów: Thyre Hilden i Pio Diaza. Projekt o nazwie „Formy w Naturze” powstał na podstawie rysunków niemieckiego biologa Ernst Haeckel i został wydrukowany w technologii SLS. Dzięki swojej unikalnej formie i strukturze, po włączeniu światła, żyrandol otacza nas swoim kształtem, wyświetlając na ścianach, suficie i podłodze pomieszczenia feerię tajemniczych i wzbudzających zaniepokojenie cieni. Dzięki zastosowaniu kształtów przypominających gałęzie i korzenie drzew, osoba przebywająca w pomieszczeniu poczuje się jak w centrum gęstego lasu.

Źródło: www.piodiaz.wordpress.com

Źródło: www.piodiaz.wordpress.com

Na chwilę obecną powstał tylko jeden egzemplarz żyrandola, jednakże zainteresowanie jest tak duże, że Duńczycy rozważają uruchomienie kampanii crowdfundingowej mającej na celu zdobycie środków na uruchomienie masowej produkcji. Podejrzewam że w zależności od zainteresowania i ilości zamówień, może zmienić się również sama technologia wykonania żyrandola, tj. odejście od druku 3D na rzecz tradycyjnych, przemysłowych metod produkcji.

Żyrandol druk 3d 02

Źródło: www.piodiaz.wordpress.com

Poniżej krótki film z prezentacji żyrandola wewnątrz pokazowego pomieszczenia oraz kilka dodatkowych zdjęć. Oficjalna strona artystów: www.piodiaz.wordpress.com.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.