Podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów Formnext odbędzie się światowa premiera skanera 3D firmy SMARTTECH – MICRON3D green stereo 9-9MPix. Wyróżnia się on na tle konkurencji zastosowaniem dwóch monochromatycznych detektorów z wąskopasmowym zielonym światłem LED o długości fali 520 nm, co pozwala na dokładniejsze odwzorowanie struktury skanowanej powierzchni. Jest to oryginalna metoda pomiarowa opracowana przez specjalistów z firmy SMARTTECH3D, która wraz z zastosowanymi filtrami niweluje wpływ zmian oświetlenia na pomiary. Producent zapewnia, że dzięki temu można uzyskać wyniki lepsze o nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym.

MICRON3D green stereo 9-9MPix skierowany jest głownie do sektora przemysłowego a dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej. Skaner 3D wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie sterujące SMARTTECH3Dmeasure, które umożliwia obsługę dużych ilości danych pomiarowych (300 milionów punktów pomiarowych).

Oprogramowanie pozwala ponadto na wykonywanie i wymiarowanie wirtualnych przekrojów obiektu, automatyczne obliczanie pola powierzchni obiektu i obwodu. Dzięki zaawansowanym funkcjom i inteligentnym algorytmom, tworzenie dokumentacji i modeli 3D do druku czy badań, nigdy nie było tak proste i wygodne. Dodatkowo nowa funkcjonalność zmiany parametrów „czułości sensora” pozwala na skanowanie obiektów o ciemnej barwie.

SMARTTECH będzie wystawiać się w hali 11.1 na stoisku F78. Podczas pierwszego dnia targów – 19.11.2019 o godzinie 15:15, obędzie się oficjalna prezentacja skanera 3D na Introducing Stage w hali 11.1. Dzień później, o godzinie 13:45 w sali Candela, odbędzie się konferencja prasowa, również poświęcona skanerowi 3D MICRON3D green stereo.

 

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like