Szczęśliwego Nowego Roku!

2

Moi drodzy, dziś mija równy rok od momentu gdy rozpoczęliśmy naszą przygodę z drukiem 3D i tworzeniem jednego z ciekawszych – jak mam nadzieję, serwisów internetowych poświęconych tej technologii w Polsce. Nie będę robił w tym miejscu żadnego podsumowania ani snuł planów na przyszłość, ponieważ dokonałem tego już na początku miesiąca, przy okazji pięćsetnego artykułu na Centrum Druku 3D – od tamtej pory pojawiło się ponad pięćdziesiąt nowych i wierzę, że w przyszłym roku bez problemu dobijemy do 1000. Dziś chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim czytelnikom odwiedzającym nasz serwis – to tylko dzięki Wam ten serwis istnieje i cały czas są na nim publikowane nowe artykuły!

Szczęśliwego Nowego Roku

Druk 3D jest wielce niszową technologią i wciąż niewyobrażalna wręcz ilość osób nie ma na jej temat najmniejszego pojęcia. W ostatnim czasie miałem okazję rozmawiać ze swoimi dwoma dobrymi znajomymi, z którymi ostatnimi czasy mam niestety dość ograniczony kontakt. Obydwaj są bardzo mocno związani z branżą poligraficzną, w której działają z powodzeniem od wielu lat. Mają styczność z maszynami poligraficznymi i nowymi technologiami – czy to w kwestiach specjalistycznych urządzeń, czy oprogramowania go wspierającego. Z całą pewnością nie można posądzić ich o to, że mają wąskie horyzonty i są na bakier z tą całą technologiczno-przemysłową gadką szmatką. Mimo to, gdy wspomniałem im o tym czym się od dłuższego czasu zajmuję… nie mieli pojęcia o czym mówię?

Ten temat jest naturalnie szerszy – jeżeli policzyć ile osób w Polsce wie mniej więcej czym jest druk 3D i na czym polega, wątpię czy udałoby się zebrać 5% społeczeństwa…? Niestety nie lepiej wygląda to również na uczelniach, gdzie druk 3D jest postrzegany co najwyżej jako ciekawostka, a nie ciekawy projekt rozwojowy lub badawczy.

Mimo tych niesprzyjających póki co okoliczności, idziemy wciąż do przodu dzierżąc w ręku kaganek oświaty i głosząc dobrą nowinę. Wierzymy, iż wkrótce dołączy do nas jeszcze więcej osób, za którymi podążą z kolei ich znajomi. Za nimi – znajomi znajomych i ani się obejrzymy, a będą nas prawdziwe tłumy 🙂

Dziękujemy tym wszystkim, którzy już z nami są, którzy nas czytają, komentują i wspierają. Życzymy wszystkim, aby rok 2014 był bez porównania lepszy niż 2013. Żeby nasza społeczność rosła w siłę i żeby powiodły się nam wszystkie nasze plany i projekty!

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.