Kurs “SLA PRO” to kompleksowe szkolenie z obsługi desktopowych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych w technologiach SLA / DLP. Szkolenie dotyczy najpopularniejszych urządzeń tego typu na rynku jak np. The Form 2 firmy Formlabs.

Technologia SLA (skrót od “stereolitografia“) to pierwsza technika przyrostowa, która dała początek wszystkim pozostałym metodom tzw. druku przestrzennego. Opracowana w 1984 r. przez Amerykanina Charlesa Hulla, polega na selektywnym utwardzaniu żywicy wiązką lasera. Alternatywnymi metodami są techniki DLP, gdzie żywica jest utwardzana światłem emitowanym przez projektor lub ekran LCD.

Kurs obejmuje szkolenie z następujących modeli drukarek 3D:

  • The Form 2.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • na czym polega specyfika technologii przyrostowych z naciskiem na metodę druku 3D z żywic światłoutwardzalnych – SLA / DLP
  • jak rozpocząć pracę z drukarką 3D (unboxing, instalacja, zakładanie filamentu, rozpoczęcie wydruku 3D,  obsługa w trakcie pracy – zmiana filamentu etc.)
  • zasady pracy z oprogramowaniem drukarki 3D (PreForm)
  • jak rozwiązywać najczęstsze problemy z drukowaniem
  • jak czyścić modele z żywicy (post-processing), jak przechowywać żywice, jak obsługiwać stacje do post-processingu.

Szkolenie jest skierowane do firm oraz instytucji edukacyjnych (szkoły, uczelnie wyższe oraz inne placówki edukacyjne i naukowe). Szkolenie odbywa się w siedzibie CD3D w Łodzi, lub w siedzibie Klienta.

KURS “SLA PRO”

termin: ustalany indywidualnie
czas trwania: min. 4h
liczba uczestników: 1-10 osób
koszt: 900,00 PLN netto (Łódź) lub 1500,00 PLN netto (siedziba Klienta)

Szczegółowe informacje na temat naszych szkoleń znajdują się pod telefonem i e-mailem:

.

tel.: (+48) 536 954 666
e-mail: [email protected]

.