COBOD - duńska firma specjalizująca się w druku 3D z betonu komponentów i obiektów budowlanych, otrzymała wsparcie finansowe ze strony kolejnego dużego koncernu o zasięgu globalnym. Do grona inwestorów firmy, w skład których wchodzą m.in. General Electric, meksykańska firma cementowa CEMEX i grupa PERI dołączył Holcim - jeden z największych na świecie producentów materiałów budowlanych. Szwajcarski koncern nabyła pakiet mniejszościowy w duńskiej firmie.

COBOD współpracuje z Holcim od 2019 roku, wykorzystując szeroką materiałów z grupy TectorPrint AC w realizacji swoich projektów budowalnych. Zostały z nich zrealizowane m.in. bazy turbin wiatrowych dla GE, pierwsza na świecie szkoła wybudowana przy użyciu technologii druku 3D w Malawi i oraz największy w Afryce, drukowany w 3D projekt mieszkaniowy w Kenii.

Inwestycja jest dowodem na to, że wielkie koncerny budowlane widzą dużą przyszłość w rozwoju sektora druku 3D z betonów i innych materiałów budowlanych. Co więcej, COBOD jest jednym z niewielu startupów z tego sektora, który stale współpracuje ze swoimi inwestorami, aby wytwarzać realne produkty na całym świecie w tak dużej skali i tempie.

Na świecie funkcjonuje wiele podobnych startupów do COBOD, co świadczy o dużym potencjale tej technologii. Równocześnie COBOD należy do grona absolutnych prekursorów, a zarazem najbardziej dochodowych i najbardziej obiecujących firm tego typu.

Źródło: www.cobod.com
Zdjęcia: www.cobod.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like