Czy chciałbyś zeskanować człowieka? Samochód? Statek? Jak myślisz, jak długo to będzie trwało? Nowatorskie urządzenie Thor3D pozwoli zeskanować auto w ciągu zaledwie 20 minut. Ma duże pole widzenia (ponad dwukrotnie większe niż w przypadku standardowych skanerów ręcznych) i charakteryzuje go duża rozdzielczość.

Skanery 3D korzystają z rożnych technologii namierzania obiektu. Thor3D korzysta z metody określonej jako “śledzenie geometrii” (“geometry tracking”). Jest ona szczególnie skuteczna w przypadku dużych obiektów, takich jak np. człowiek, dach samochodu czy skrzydło samolotu. Technologia ta nie sprawdzi się jednak w przypadku  małych modeli o skomplikowanej geometrii. Aby rozwiązać tę kwestię, urządzenie zostało wyposażone w dodatkową opcję “tracking by markers”, polegającą na namierzaniu obiektów przy użyciu specjalnych znaczników. W tym przypadku skanowanie opiera się o algorytmy, które pozwalają na ciągłe monitorowanie obiektu. Znaczniki te są przyczepiane do obiektu przed rozpoczęciem skanowania, a oprogramowanie urządzenia odnajduje je w trakcie obrotów modelu, co gwarantuje wysoką jakość.

Skąd wziąć takie znaczniki? Można wydrukować je na standardowej drukarce. Jeśli skaner 3D będzie Ci potrzebny do skanowania metalowych obiektów, firma Thor3D może zapewnić je w wersji magnetycznej.

Parametry techniczne urządzenia:

 • dokładność: 0,2 mm,
 • rozdzielczość: 1 mm,
 • odwzorowanie tekstury,
 • odległość od obiektu: 0,8 m – 1,5 m
 • pole widzenia: 0,7 m x 0, 9 m,
 • wskaźnik wychwytywania: 10 fps,
 • źródło światła: światło białe, LED,
 • wymiary: 18cm x 22 cm x 36 cm,
 • waga: 1,8 kg,
 • kompatybilny system operacyjny: Win7, Win 8, Win 10 64-bit,
 • format: OBJ, STL, WRL, PLY.

Thor3D to młoda, szybko rozwijająca się firma z siedzibą w Moskwie. Jest znana z wprowadzenia jednego z pierwszych ręcznych skanerów 3D na świecie.

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

  5 Comments

  1. Kupiłem ten ruski skaner na początku tego roku-niestety samochód możesz zeskanować ale wyniki sa bardzo niskiej jakosci jedynie do wizualizacji. Dodatkowo teraz otrzymałem list od Artec że produkt jest nielegalny ponieważ Thor ukradł technologie od Artec i toczą się sprawy sądowe- podobno na ostatnich targach Euromold przyszła Policja i zakryła stoisko płachtami przez proces sadowy…

   1. >>podobno na ostatnich targach Euromold przyszła Policja i zakryła stoisko płachtami przez proces sadowy…

    http://3dprintingindustry.com/2015/09/24/live-euromold-thor-handheld-3d-scanner-challenges-artec-eva/

   2. Dear Cad.Cad,

    Thank you for purchasing a Thor3D scanner. I’m sadden to hear that you are not satisfied with the quality of the data you are receiving. We will make it right. Please email us at [email protected] with your serial number and your name and a member of our support department will get in contact with you within 2 business hours. We provide free and unlimited technical support to our clients and strive to make sure each customer is satisfied.

    I would also like to say that unfortunately, you’ve received some misinformation. There was never any policemen at the Euromold exhibition (I’m assuming it was a rumor) and the Thor3D stand was an active and energetic place where we’ve talked to over 300 potential partners and clients. Thor3D is the first wireless hand-held 3D scanner in the world. It’s patented technology received rave reviews and has been well received by the market.

    It is our mission to have every one of our customers be a satisfied customer, so if you’re having trouble, please email us and we will do whatever necessary to help you with your project.

    Sincerely,

    Anna Zevelyov
    Director

  2. Też go widziałem na euromoldzie ale policji nie było wtedy, z drugiej strony nie wierzę że można tym zeskanować samochód ( mam na myśli jakość do pracy z tymi danymi ) samym Artec iem to dość słaby pomysł, na fb jest gość który skanuje Eva samochodowe części ale jak go poprosiłem żeby wrzucił plik skanu żeby to sprawdzić jak to pracuje to do tej pory cisza; )

  3. Skaner raczej jak kolega któryś wspomniał raczej do wizualizacji niż do wykorzystywania tych danych w np. RE.
   W dodatku sprawa związana z rzekomą kradzieżą technologii od Artec nie sprawia że chce się go używać.

  Comments are closed.

  You may also like

  More in Skanery 3D