Firma ZEISS, specjalizująca się w zaawansowanych rozwiązaniach metrologicznych, wprowadziła do swojej oferty nowy skaner 3D T-SCAN hawk. Jest dedykowany do realizacji zadań inspekcyjnych bezpośrednio na produkcji, w celu identyfikacji zużycia czy uszkodzeń oraz zestawiania danych z hali z plikami CAD. Dzięki lekkiej konstrukcji i wysokiej precyzji pomiaru, może być wykorzystywany do szczegółowej kontroli jakości czy inżynierii odwrotnej. 

System T-SCAN hawk jest przenośnym, niezależnym ręcznym skanerem laserowym dostarczanym z oprogramowaniem inspekcyjnym GOM Inspect Suite. Sprzęt zapewnia precyzyjne pomiary danych 3D i wysokiej jakości wyniki, dzięki zastosowanym technologiom skanowania D. Posiada innowacyjne rozwiązania techniczne, opierające się na fotogrametrii dużych obiektów, różnych źródłach lasera i trzem trybom skanowania. 

Zastosowany moduł fotogrametrii pozwala na pomiar geometrii dużych i ciężkich obiektów, zachowując przy tym wysoką dokładność. Skaner 3D jest wyposażony w dwa źródła lasera: czerwone i niebieskie, dzięki czemu jest w stanie pobierać geometrię różnych struktur powierzchni, materiałów. Dodatkowo, może skanować 3D ciemne oraz lśniące obiekty, głębokie kieszenie i małe detale. Co ciekawe, zmiana trybu działania jest możliwa nawet w trakcie skanowania 3D. 

T-SCAN hawk jest dedykowany dla branży produkcyjnej i prac serwisowych. Może być stosowany do identyfikacji zużycia lub uszkodzeń. Ponadto, dane pobrane z realnych obiektów przez skaner 3D mogą być zestawiane z plikami CAD. Urządzenie ułatwia prototypowanie , inżynierię odwrotną i drukowanie 3D. Jest dystrybuowane wraz z oprogramowaniem GOM Inspect Suite. Program kieruje użytkownika przez proces skanowania, pomiaru stykowego i inspekcji, dzięki czemu praca z urządzeniem jest prosta i przyjemna. 

GOM Inspect Suite oferuje wiele bezpłatnych funkcji inspekcyjnych, które znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem. Darmowy dostęp do oprogramowania z szeregiem podstawowych opcji wymaga rejestracji. Pełna wersja zawierająca szerokie spektrum zaawansowanych funkcjonalności do analizy danych i szablonów jest dostępna bezpłatnie na okres 30 dni. Wersja próbna pozwala zapoznać się z oprogramowaniem i specjalistycznymi funkcjami, które oferuje. 

Poznaj proces skanowania 3D z T-SCAN hawk: www.handsonmetrology.com

Firma Lenso stała się częścią globalnej sieci #HandsOnMetrology, nowej platformy cyfrowej dedykowanej skanowaniu 3D. Jest kierowana przez GOM, firmę ZEISS, która wyznacza globalne trendy w optycznej metrologii 3D. Na stronie znajdują się podstawowe instrukcje i zaawansowane tutoriale, które stanowią wsparcie dla użytkowników. Platforma #HandsOnMetrology jest poświęcona niedawno wprowadzonym na rynek ręcznych skanerach 3D ZEISS T-SCAN 10, T-SCAN hawk oraz kompaktowym skanerze 3D od GOM – ATOS Q. Rozwiązania te pozwalają na przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów i mobilnej inspekcji w warunkach produkcyjnych. Preinstalowane na wszystkich trzech urządzeniach oprogramowanie GOM Inspect Suite oferuje wsparcie podczas inspekcji oraz precyzyjne analizy. Wraz z fachową wiedzą dostępną na platformie #HandsOnMetrology stanowią kompletny zestaw, który może być wykorzystywany przez konstruktorów, techników, inżynierów i naukowców do prototypowania, optymalizacji produktów i zwiększania jakości obiektów. 

Źródło: materiały prasowe Lenso

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like