Tańczący pająk z drukarki 3D

0

Niedawno w internecie pojawiła się prezentacja pierwszego(?) aparatu fotograficznego wydrukowanego na drukarce 3D. O ile nie sposób było nie przyznać jego twórcy wyjątkowego zaangażowania i wiedzy na temat budowy lustrzanki, o tyle efekt końcowy był po prostu słaby. Dlatego wszystkim tym, którzy tak bardzo zachwycali się tym projektem, chciałbym zaprezentować to: tańczącego robota-pająka, wykonanego  w całości na drukarce 3D. Projekt jest równie mało przydatny do czegokolwiek jak wspomniana lustrzanka, ale przynajmniej został wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły. Acha, i jest dla odmiany fajny!

druk 3d

Źródło: www.robugtix.com

T8 to robot inspirowany tarantulą. Został wydrukowany w wysokiej jakości na drukarce 3D i używa 26 siłowników. Jest zasilany przez silnik Bigfoot™ Inverse Kinematics, który jest równocześnie odpowiedzialny za wszystkie skomplikowane obliczenia matematyczne, które pozwalają robotowi wykonywać niewykle skoordynowane i płynne ruchy. Oznacza to, że użytkownik ogranicza się do wydawania prostych komend (w rodzaju: idź prosto z prędkością „x”), a system zapewni całą koordynację wszystkich ośmiu kończyn i sprawi że ruch będzie wyglądał niezwykle realistycznie.

druk 3d

Źródło: www.robugtix.com

Komunikacja z robotem odbywa się za pomocą wirelessa XBee. Robot może byc sterowany na żywo lub można wgrać do niego określoną sekwencję ruchów. I tak jak na poniższym filmie można sprawić, iż ten skomplikowany i nieco straszny w swoim realizmie pająko-robot zacznie… tańczyć.

Koszt robota kształtuje się na poziomie 1 350 $ co jest dość sporym wydatkiem jak na zabawkę. Z drugiej strony nie bardzo potrafię wyobrazić sobie innego zastosowania takiego urządzenia jak tylko generowanie rozrywki lub… przerażenia u innych osób.

Źródło: www.robugtix.com

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply