Brytyjska firma CADScan opracowała desktopowy skaner 3D, pozwalający na skanowanie obiektów w pełnym kolorze. Skaner jest z założenia prosty w obsłudze i skierowany do przeciętnego użytkownika dla użytku domowego. Jego zaletą jest bardzo atrakcyjna cena, oscylująca w granicach 3000 PLN (bez kosztów transportu).

Urządzenie skanuje przedmioty o maksymalnych wymiarach 25 x 25 x 25 cm. Jego fizyczne rozmiary nie przewyższają standardowej drukarki laserowej, więc z powodzeniem może zmieścić się na biurku. Skaner nie wymaga żadnych kalibracji, zaawansowanych konfiguracji czy ustawień.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych skanerów 2D, wystarczy go podłączyć do komputera, zainstalować dedykowane oprogramowanie i włączyć SKANUJ. W połączeniu z drukarką 3D, może stanowić świetne combo do replikowania przedmiotów – wręcz idealne w przypadku uchwytu do lampy IKEI, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

CADScan wystawił z powodzeniem swój projekt na Kickstarterze, należy się więc spodziewać, iż wkrótce skanery pojawią się w sprzedaży.

CADScan from Cadscan on Vimeo.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D