Blisko rok temu Ford zasilił grono inwestorów Desktop Metal, będącego swoistym fenomenem branży druku 3D na świecie. Od początku działalności start-up pozyskał łączną kwotę dofinansowania na 1,6 miliarda dolarów, a teraz sukcesywnie wysyła urządzenia do pierwszych klientów, również w Europie.

Kilka dni temu opublikowany został film, na którym przedstawione zostało jak przebiegają procesy produkcyjne – w Centrum Innowacji i Rozwoju Forda, zlokalizowanym w Dolinie Krzemowej pracują komplementarne urządzenia od Desktop Metal.

Pracownicy Ford przyznają, że zespół dwóch urządzeń z powodzeniem spełnia swoje funkcje -poprawność projektowanych modeli 3D jest szybko walidowana za sprawą szybkich wydruków 3D z Desktop Metal Studio. Co więcej, inżynierowie dodają, że są gotowi do rozpoczęcia produkcji większych partii przy użyciu Desktop Metal Production, pracującym w technologii Single Pass Jetting.

W opublikowanym filmie Ken Washington, wiceprezes ds. Badań i Zaawansowanej Inżynierii oraz CTO w Ford Motor Company, wyjaśnił, w jaki sposób firma rozwija własną fabrykę zgodną z wizją Industry 4.0., integrując software, technologie skanowania i drukowania 3D.

W Centrum Innowacji Ford technologia przyrostowa wykorzystana została m.in. do stworzenia elementów dla modelu F150, która obejmuje wtyczkę elektryczną, wymaganą tylko na określonym rynku. Celem firmy jest sukcesywne integrowanie technologii przyszłości z procesami wytwórczymi, stawiając na optymalizację w celu skracania czasu wytwarzania.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D