Technology Applied, największa polska firma usługowa, specjalizująca się w świadczeniu usług druku 3D w technologiach SLS, SLA, PolyJet i FDM, ogłosiła dziś bojkot rosyjskich dostawców w obszarze produktów, usług zewnętrznych i oprogramowania. Równocześnie firma poinformowała, że 10% swoich przychodów ze sprzedaży jakie wygeneruje w marcu br., zostanie przekazane na pomoc humanitarną i militarną dla Ukrainy.

Jarosław Kozak – założyciel i prezes białostockiego Technology Applied powiedział – „solidaryzujemy się z narodem ukraińskim i staramy się wspomóc naszych wschodnich sąsiadów w walce o wolność z najeźdźcą z Rosji. Moim zdaniem najbardziej skutecznymi narzędziami, są z jednej strony pomoc finansowa dla obywateli Ukrainy – zarówno tych zmuszonych do uchodźctwa z terenów objętych agresją rosyjską, jak i tych walczących codziennie z okupantem, a z drugiej odcięcie reżimu Władimira Putina od finansowania jego operacji wojennych. Równocześnie pragnę podkreślić, że nasze działania nie są wymierzone w samych Rosjan, którzy są kolejnymi ofiarami tej sytuacji„.

Technology Applied zamierza także przekazać 10% swoich przychodów ze sprzedaży usług wygenerowanych w marcu 2022 r. na pomoc finansową dla Ukrainy.

Technology Applied zostało założone w 2015 r. w Białymstoku przez Jarosława Kozaka, który wcześniej – w latach 2012-2014 wspótworzył firmę Rapid Crafting. Firma w pracy wykorzystuje m.in. systemy SLS niemieckiej firmy EOS (która dziś również ogłosiła bojkot firm rosyjskich) oraz przemysłowe drukarki 3D typu SLA włoskiego DWS Systems. Posiada także maszyny do zautomatyzowanego post-processingu DyeMansion oraz własną lakiernię gotowych wydruków 3D. Całość spina system do zarządzania produkcją i automatycznych wycen 3YOURMIND.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like