W połowie marca informowałem, iż Formlabs – twórca niskobudżetowej drukarki 3D drukującej z żywic światłoutwardzalnych The Form 1+, otworzył swoje biuro w Europie i nawiązał współpracę dystrybucyjną z niemieckim iGo3D. W tym tygodniu polski oddział tej firmy – iGo3D Polska wprowadziło The Form 1+ oficjalnie do sprzedaży na polski rynek. Jej koszt to niespełna 19 tysięcy PLN brutto, a czas oczekiwania na realizację zamówienia to 4 tygodnie. Lada moment na stronie dystrybutora powinna pojawić się również możliwość zakupu żywicy do tego urządzenia.

The Form 1+ to jedna z najbardziej znanych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych na świecie. Swój rozgłos zyskała spektakularną kampanią na Kickstarterze z 2012 roku, gdzie zdobyła 2,9 mln $ dofinansowania. Później twórcy drukarki 3D – Formlabs borykali się z problemami natury patentowej z 3D Systems (kwestia łamania patentów na technologię SLA, z której korzysta The Form 1+), ale z końcem zeszłego roku wszystkie sporne kwestie zostały wyjaśnione w ramach ugody pomiędzy firmami. Teraz Formlabs stopniowo rozwija swoją sieć dystrybucyjną na kolejne regiony świata, dzięki czemu nareszcie wzrośnie dostępność tych urządzeń (do zeszłego roku, The Form 1+ można było zakupić wyłącznie z poziomu oficjalnej strony producenta).

The Form 1+ posiada dość duży jak na tą technologię druku 3D obszar roboczy, na poziomie 12,5 x 12,5 x 16,5 cm oraz możliwość drukowania na warstwie o minimalnej wysokości na poziomie 25 mikronów (0,025 mm). Drukarka 3D kosztuje 18.930 PLN brutto (15.39024 PLN netto). Jest dostępna w terminie 4 tygodni od chwili złożenia zamówienia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Komentarz

  1. Form 1… Jak ten czas leci… 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować