The Space Qube – graj stworzoną przez siebie postacią… a potem wydrukuj ją w 3D

0

Niezależny tajwański deweloper Qubit Games ogłosił, iż zamierza opublikować nową grę pod iOS, która będzie miała dodatkowy feature w postaci druku postaci z gry na drukarkach 3D. „The Space Qube” ma być tradycyjną strzelanką w stylu retro. Gracz będzie miał do wyboru szereg postaci, lecz będzie mógł również tworzyć swoje za pomocą wbudowanego edytora.

Sama gra będzie bardzo prosta – należy strzelać i niszczyć wszystko w zasięgu wzroku nie dając się zabić. Rzeczą jaka ma wyróżnić grę spośród setek jej podobnych jest możliwość personalizacji postaci, którą się gra. Dostępny będzie banalnie prosty w obsłudze edytor postaci, za pomocą którego będzie można stworzyć unikalną postać i ją zapisać, jak również udostępnić innym graczom. Postacie będzie można oceniać i modyfikować wg własnych potrzeb.

Dodatkowym elementem gry, będzie możliwość wyeksportowania stworzonej postaci do serwisu internetowego zajmującego się drukiem 3D na zamówienie. Na początek Qubit Games nawiązało współpracę z belgijskim i.materialise, które wydrukuje postacie za 20$ (+ koszty przesyłki). Figurka będzie niewielka (ok. 7cm) ale dla kogoś kto wciągnie się w grę i przywiąże do stworzonej przez siebie postaci, koszt rzędu 100,00 zł nie powinien być problemem. Trudno powiedzieć czy gra spotka się z istotnym zainteresowaniem i czy ktoś skorzysta z możliwości druku figurek, ale sama koncepcja jet bardzo ciekawa i intrygująca. Postacie są wręcz stworzone do druku 3D, przez co pierwsze efekty wyglądają zachęcająco:

Space-Qube-3d-printing-service-4

Space-Qube-3d-printing-service-1
Space-Qube-3d-printing-service-3
Space-Qube-3d-printing-service-2

Źródło: www.3ders.org.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply