Thought3D – pochodzący z Malty producent środków adhezyjnych do drukarek 3D typu FDM / FFF pod nazwą Magigoo, wprowadza do oferty dwa nowe produkty, dedykowane do wsparcia produkcji addytywnej profesjonalnych aplikacji. Magigoo Flex i Magigoo HT zostały opracowane do użytku z materiałami elastycznymi z rodziny TPE i wysokotemperaturowymi z rodziny PAEK.

Nieco ponad rok temu Thought3D ogłosił, że rozszerza swoją ofertę produktów, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przemysłowe materiały do druku 3D w segmencie FDM / FFF. Pierwsze produkty z serii Magigoo PRO to Magigoo PP dla polipropylenu, Magigoo PP-GF dla polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym, Magigoo PC dla poliwęglanu i Magigoo PA dla materiałów nylonowych.

Wśród firm rekomendujących używanie klejów Magigoo Pro znajdują się m.in. 3DGence – polski producent przemysłowych drukarek 3D, Owens Croning – czołowy koncern chemiczny, używający klejów do pracy z filamentem Xstrand GF30-PP czy Polymaker – chiński producent filamentów, polecającym je do pracy z materiałami wykorzystującymi poliwęglan.

Magigoo Flex

Pierwszy, Magigoo Flex, został opracowany specjalnie dla materiałów typu TPE, poprawiając przyczepność pierwszej warstwy wydruku. TPE to klasa polimerów, które zachowują się podobnie do kauczuku termoutwardzalnego, ale mają właściwości typowego tworzywa termoplastycznego. Filamenty oparte o TPE zapewniają wysoką miękkość, elastyczność i wytrzymałość.

Niektóre materiały tego typu są jednak dość problematyczne w trakcie druku 3D, z uwagi na niską przyczepność do stołów roboczych drukarki 3D, co w prostej linii prowadziło do odkształceń lub całkowitego oderwania się wydruku w trakcie pracy. Magigoo Flex ma rozwiązywać ten problem. Na chwilę obecną klej został przetestowany na szeregu wybranych filamentach TPE, w tym oferowanych przez DuPont (Hytrel) i DSM (Arnitel).

Magigoo HT

Magigoo HT jest dedykowany do stosowania z wysokotemperaturowymi tworzywami termoplastycznymi z rodziny PAEK (PEK, PEKK, PEEK, PEKEKK). Materiały te są doskonałe pod względem wytrzymałości lub odporności temperaturowej, jednakże są bardzo wymagające w kontekście druku 3D. Są drukowane w wysokich temperaturach powyżej 300°C oraz wymagają zastosowania zamkniętej i podgrzewanej komory roboczej do temperatur powyżej 100°C. Niezależnie od tego, mają wysoką tendencję do odkształcania się.

Magigoo HT pomaga ograniczyć ten problem, poprawiając przyczepność filamentów do powierzchni stołu drukującego. Specjalistyczne rozwiązanie adhezyjne zostało opracowane do pracy w podwyższonych temperaturach płyty roboczej do 150°C.

Ceny nowych klejów to:

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować