E3D to czołowy producent akcesoriów niezbędnych do budowy drukarek 3D typu RepRap. Najpopularniejszymi z nich są  przede wszystkim głowice oraz ekstrudery, chociaż w ofercie firmy znajdują się również różnego rodzaju filamenty. Dzisiaj premierę ma najnowszy model ekstrudera Titan Aero.

Titan Aero w połączeniu z elementami flagowej głowicy V6 tworzy zwarty, lekki i mały pakiet. Można go nabyć zarówno jako kompletny zestaw, jak również upgrade dla tradycyjnego ekstrudera Titan. Dzięki możliwości montażu w układzie standardowym oraz w odbiciu lustrzanym bez trudu możemy umieścić je obok siebie tworząc zestaw dwugłowicowy. Należy przy tym pamiętać, że odbicie lustrzane jest odrębnie sprzedawaną wersją ekstrudera.

Bardziej kompaktowa konstrukcja sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać dodatkowe 25 mm przestrzeni w osi Z (w stosunku do wersji klasycznej). Ponieważ materiał, z którego drukujemy ma przez to do pokonania o wiele krótszą drogę oraz wyeliminowano miejsca, w których może się on zagiąć, ekstruder sprawdza się idealnie w połączeniu z filamentami elastycznymi. Krótsza ścieżka to również krótszy czas reakcji na zatrzymywanie i ponowne rozpoczynanie podawania materiału, co zapewnia dokładne i pozbawione zanieczyszczeń wydruki 3D. Dzięki zwartej konstrukcji w połączeniu z głowicą tworzy bardziej sztywny układ, dzięki czemu możemy drukować z o wiele większą prędkością.

Titan Aero kompatybilny jest ze wszystkimi dostępnymi modułami z ekosystemu producenta. Możemy więc bez problemu stosować dostępne grzałki, termistory, czy też dysze Volcano.

Ekstruder posiada standardowy rozstaw śrub mocujących, pozwalający na przymocowanie go do najczęściej stosowanego silnika krokowego NEMA17. Podobnie jak w starszej konstrukcji Titan, tak i tutaj zastosowano przełożenie 3:1. Pozwala to na zastosowanie lżejszych silników o mniejszym momencie, co przekłada się na uzyskanie mniejszej masy karetki, a jak wiemy każdy gram jest tutaj istotny.

Ekstruder można nabyć w sklepie Blackfrog w cenie 555 PLN brutto.

Źródło: materiały prasowe

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

1 Komentarz

  1. Jakoś nie widzę korespondencji ceny z produktem, no i patrząc na mojego leciwego UP2 mogę stwierdzić że Chińczycy jednak dali radę wymyślić krótki nie zawodny ekstruder dużo wcześniej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować