Koniec roku to czas podsumowań – przestawiliśmy Wam już kilka zestawień wydarzeń minionego roku, które naszym zdaniem były najciekawsze. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie dziesięciu artykułów, które Waszym zdaniem były najciekawsze i wzbudziły największe zainteresowanie.

W 2018 roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 805 artykułów, z czego największa ilość publikacji (86 artykułów) przypadła na marzec – przedstawiamy  dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów 2018 roku:

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie druku 3D. Znamy jej treść…

Największe zainteresowanie wśród naszych czytelników wzbudził artykuł o sprawie praw autorskich w kontekście druku 3D. Rezolucja (oraz jej szczegółowa analiza) wzbudziła duże poruszenie w środowisku entuzjastów technologii przyrostowych.

Nowa drukarka 3D Zortraxa – M200 Plus

Ten rok minął pod znakiem premier od Zortraxa – olsztyński producent odświeżył swoje flagowe drukarki 3D, dodając kolejne funkcje, przez co dostosowali M200 Plus do panujących obecnie standardów technologicznych.

Inkspire – nowa żywicowa drukarka 3D od Zortrax

Kolejne miejsce na podium – kolejna nowość do Zortrax. Tym razem pierwsza drukarka żywiczna od Zortrax, dedykowana aplikacjom precyzyjnym takim jak przemysł stomatologiczny.

Trzęsienie ziemi – HP Metal Jet wkracza na arenę druku 3D i nie zamierza brać jeńców

W tym roku zaskoczyło również HP, które pokazało swój długo zapowiadany system do druku 3D z metalu – jak mówią specjaliści z HP system ma zrewolucjonizować sposób produkcji metalowych części…

Praca z przemysłową drukarką 3D Stratasys F370

Dużym zainteresowaniem cieszył się artykuł przedstawiający przebieg prac z przemysłową drukarką 3D Stratasys F370, obrazujący cały proces obsługi urządzenia – od przygotowania do pracy aż po wydruk końcowy.

Technologia FDM – ROZDZIAŁ 1 – Co to jest i na czym polega…?

Po raz kolejny wróciliśmy do podstaw technologii FDM – omówione w artykule zagadnienia stanowią rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z technologiami addytywnymi lub chcą ugruntować wiedzę na ten temat.

X edycja Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO!

Jak co roku, niesłabnącą popularnością cieszyła się relacja na żywo z najpopularniejszej polskiego wydarzenia dedykowanemu w całości technologiom addytywnym. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w jubileuszowej, dziesiątej edycji Dni Druku 3D w Kielcach.

Nadchodzi era drukowanych w 3D pistoletów. Cody Wilson wygrał z rządem USA

W mijającym roku po raz kolejny rozgorzała dyskusja o druku 3D broni, którego twarzą po raz kolejny stał się Cody Wilson…

Innowacyjny bio-metamateriał wykorzystany w projekcie endoprotezy stawu biodrowego

W naszym zestawieniu nie zabrakło również miejsca na medyczny druku 3D – największą popularnością wśród materiałów z tej kategorii cieszył się artykuł o bio-metamateriałach, które maja szansę zrewolucjonizować oblicze nowoczesnej implantologii.

Zortrax Apoller – maszyna do automatycznego wygładzania powierzchni wydruków

Ranking najpopularniejszych artykułów mijającego roku zamyka Zortrax i jego urządzenie do automatycznego wygładzania powierzchni wydruków. Efekty post-processingu, jakie zapewnia Zortrax Apoller są imponujące, nadając wydrukom profesjonalny wygląd, przywodzący na myśl elementy formowane wtryskowo.

 

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować