Nowy Rok zaczynamy od podsumowań mijającego. Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu artykułów, które cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników w 2019 roku. Czy znalazły się w nim również Wasze ulubione artykuły?

W minionym roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostały 552 artykuły. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych przez naszych czytelników…

  Premiera pełnokolorowej drukarki HP Multi Jet Fusion 3D 580 w Polsce

Najchętniej czytanym artykułem minionego roku była informacja o premierze pełnokolorowej drukarki HP Multi Jet Fusion 3D 580 w Polsce. Premiera długo oczekiwanego modelu drukarki HP odbyła się w krakowskim Centrum Druku. W swoim artykule Patrycja Blechinger ujawnia szczegóły unboxingu maszyny.

Czy biznes w branży druku 3D to trudna sztuka? To, jak ciężko jest prowadzić małą firmę w branży druku 3D i dlaczego większości się to nie udało pisze Paweł w jednym z najchętniej czytanych artykułów tego roku.

2-gi BŁĄD PRZY ZAKUPIE DRUKARKI 3D – „duży, wielki, olbrzymi” obszar roboczy…

Druga część cyklu o najczęstszych błędach przy zakupie drukarki 3D cieszyła się nie mniejszą popularnością.  Wielkoformatowe drukarki 3D to jedne z najchętniej poszukiwanych i pożądanych urządzeń na rynku druku 3D, niestety osoby nimi zainteresowane rzadko kiedy są świadome związanych z tym problemów i ograniczeń…

 

3-ci BŁĄD PRZY ZAKUPIE DRUKARKI 3D – cała prawda o drukowaniu 3D z dwóch głowic drukujących

Zaraz za podium kolejna część dotycząca zakupowych błędów. Tym razem mowa o dwóch głowicach drukujących i drukowaniu supportów z materiału rozpuszczalnego w wodzie – nie jest to jednak tak proste i oczywiste jak wielu osobom może się wydawać…

TOP 20 ikonicznych modeli 3D w historii desktopowych drukarek 3D

Jedno z największych zaskoczeń zestawiania. Łódka Benchy, robot Ultimakera, wazon o niekonwencjonalnym kształcie… Które z najpopularniejszych naszym zdaniem modeli 3D drukowaliście samodzielnie?

Amatorski druk 3D, a zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika: 5 rzeczy na które zawsze należy zwracać uwagę

W przypadku niskobudżetowych drukarek 3D konkurencyjną kwestią jest niska cena urządzenia. Czy wszyscy użytkownicy są jednak świadomi jakie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa mogą nieść za sobą takie drukarki 3D?

Wszystko co chcielibyście wiedzieć nt. technologii HP Multi Jet Fusion, ale nie mieliście okazji zapytać…?

Kulisy powstawania statuetek Cedryków również cieszyły się dużą popularnością. W swoim artykule Eryk Wąsek ujawnił szczegóły powstawania Cedryków, czyli nagród wręczanych zwycięzcom Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Jak wygląda praca z przemysłową drukarką 3D do metalu – ProX DMP 320 3D Systems?

Druk 3D z metali zyskuje popularność, jednak proces wytwarzania w tej metodzie nadal owiany jest tajemnicą. Razem z firmą 3D TAL przedstawiliśmy proces tworzenia wydruku 3D z proszku metalicznego na urządzeniu ProX DMP 320 3D Systems.

NAGRODY POLSKIEJ BRANŻY DRUKU 3D 2018 – ogłoszenie wyników i zwycięzców!

Jak co roku czytelników Centrum Druku 3D elektryzują informacje o nadchodzącej wielkimi krokami gali rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Oficjalne nominacje do tegorocznych nagród stały się jednym najczęściej czytanych artykułów minionego roku.

Druk 3D vs. formowanie wtryskowe – różnice, przewagi oraz progi opłacalności

Stawkę zamyka Case Study od Zortrax na temat porównania druku 3D oraz formowania wtryskowego. W  studium wykonalności przeanalizowana została wydajność druku 3D w technologii FDM / FFF z wykorzystaniem automatycznego post-processingu na przykładzie produkcji 500 szt. osłon wentylatorów komputerowych.

 

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować