Za dwa dni Dzień Ojca. Każdy drukarz wie, że sam fakt posiadania drukarki 3D automatycznie zwalnia go z potrzeby kupowania komukolwiek, jakiegokolwiek prezentu. Przejrzyjmy więc najpopularniejszy portal z gotowymi projektami w poszukiwaniu idealnych podarunków. Jeśli zaś sam jesteś tatą, to możesz poszukać czegoś dla siebie.

1. Plakietki, statuetki, bransoletkiDSC_4835_copy4_preview_featured

Tata w oczach dziecka zawsze będzie mistrzem. To on uczył Cię jeździć na rowerze, wbijać gwoździe czy tłumaczył wzory na fizykę. To pierwszy i najważniejszy bohater Twojego dzieciństwa. Dlatego zasługuje na wszystkie nagrody. Pewnie z organizacją oskarowej gali będzie trudno, ale sama statuetka  „Oskara” nie stanowi problemu. Na Thingiverse znajdziesz szerokie spektrum statuetek, plakietek, tabliczek, czy innych przedmiotów, na których możesz umieścić informację, że jest to prezent lub nagroda dla najlepszego taty na świecie.

2. Spinki do mankietówIMG_20150620_200956_preview_featured

Prawdziwy gentlemen powinien posiadać kolekcję spinek do mankietów. To dobry sposób, aby subtelnie zamanifestować swoje zainteresowania. Czy będzie to element jednoznacznie kojarzący się z ulubionym superbohaterem, motyw który przyda się na święta, czy chociażby facebookowy lajk”, to na pewno spotka się z ciepłym przyjęciem.

3. Zestaw szachowyIMAG4281_preview_featured

Jeśli nasz tata jest fanem Garii Kasparova oraz tej królewskiej gry, to z powodzeniem możemy obdarować go wydrukowanym w 3D zestawem szachowym. Możliwości jest całkiem sporo od klasyki, przez elementy bajkowe, aż po te bardziej fantazyjne. Zapracowany tata z pewnością doceni chwilę wyciszenia przy partyjce z synem lub córką.

4. Akcesoria rowerowe85ff88021a6fa3dd88f8593000d43114_preview_featured

Po wysiłku intelektualnym czas na wysiłek fizyczny. Właśnie zaczęło się lato, więc sezon rowerowy w pełni. Możemy sprezentować tacie kolarskie akcesoria. Mój typ to rowerowy uchwyt na telefon. Pośród projektów wykonanych pod konkretny model roweru znajdziemy też mocowania uniwersalne. Ciekawym rozwiązaniem jest też uchwyt na bidon, który dodatkowo zawiera dwa „sloty” na banany.

5. Akcesoria samochodoweIMG_20140409_192246_preview_featured

Tata pewnie jest kierowcą, a każdy kierowca będzie zadowolony z gadżetów, które mogą uprzyjemniać i ułatwiać jazdę samochodem. Do wyboru mamy uchwyty na telefony, tablety i nawigacje, haczyki na torby z zakupami, czy uchwyty na słuchawki.

6. Organizery na narzędziaIMAG0259_preview_featured

Nie ważne jak dużo jest ich w warsztacie i tak zawsze przydadzą się nowe. Mowa o uchwytach oraz organizerach na klucze, śrubokręty, śruby i inne tego typu narzędzia. Możemy więc zaskoczyć tatę stojakiem na cążki, organizerem na wkręty oraz bity, czy „stylową” bransoletą dzięki której najważniejsze końcówki do wkrętarki będzie miał zawsze przy sobie.

7. Klucze i inne narzędziaIMG_20130824_091211_preview_featured

Prawdziwej złotej rączce przyda się każde dodatkowe narzędzie, nawet jeśli miałoby być wykonane z plastiku. Możemy więc wydrukować coś klasycznego, czyli klucz francuski, praktyczny chwytak do nakrętek oraz coś co może uratować tacie honor w przypadku, gdy jednak nie da rady odkręcić butelki.

8. Stojak na butelkę winaCapture_preview_featured

Na koniec zostawiłem trzy najbardziej przydatne akcesoria z całego dzisiejszego zestawienia. Pierwsze to oryginalny stojak na butelkę wina.

9. Otwieracze do butelekDSC01148_preview_featured

Otwieracze do butelek, które zawsze powinny być pod ręką, ale nigdy nie można ich znaleźć. Drukując kilka sztuk i rodzajów można swobodnie porozrzucać je po warsztacie i zawsze na któryś natrafimy.

10. Blokada na butelkę20150109_193455_preview_featured

Gdyby jakimś cudem na dnie butelki jeszcze coś pozostało to możemy zabezpieczyć ją zamykaną na kłódkę blokadą. Uwaga! To akcesorium może przynieść też więcej strat niż pożytku jeśli trafi na przykład w ręce ma… to znaczy osób trzecich.

Źródło: www.3ders.org

Zdjęcia: [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D