TRUMPF – niemiecki koncern specjalizujący się w produkcji maszyn do przetwarzania metalu i jego obróbki laserowej, w tym przemysłowych drukarek 3D do metalu, ogłosił całkowite przejęcie swojej spółki joint-venture, jaką współtworzył z włoską firmą SISMA. Jako że do tej pory SISMA specjalizowała się głównie w produkcji drukarek 3D do metalu wykorzystywanych w sektorze protetycznym i medycznym, można założyć, że TRUMPF działający do tej pory wyłącznie na rynkach produkcji przemysłowej, otworzy się na nowe sektory działalności.

TRUMPF i SISMA utworzyły spółkę joint venture w 2014 r., aby wspólnie rozwijać swoje biznesy w zakresie wytwarzania przyrostowego, wykorzystując technologię SISMA LMF (laser metal fusion). Podział udziałów wynosił 55% do 45%, gdzie TRUMPF posiadał pakiet większościowy. TRUMPF SISMA ma siedzibę w Schio w północnych Włoszech, gdzie zatrudnionych jest blisko 60 pracowników. Ogłoszona w tym tygodniu transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 2021 roku.

Efektem współpracy w ramach spółki joint-venture było opracowania systemu TRUMPF TruPrint 1000 (opartego na platformie mysint 100 autorstwa SISMA), a następnie dwóch większych maszyn TRUMPF TruePrint 2000 i TruPrint 3000, któe również były oparte o rozwiązania włoskiej firmy.

Po przejęciu spółki joint-venture, SISMA planuje skoncentrować się na branży jubilerskiej i modowej oraz dystrybuować drukarki 3D TRUMPF na tych rynkach.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like