Po krótkiej wakacyjnej przerwie UBOT 3D – krakowski producent drukarek 3D typu FFF, powraca na europejskie salony, kontynuując tegoroczny tour po najważniejszych imprezach targowych. W dniach 11 – 15 września br. firma pojawi się na Automechanika Frankfurt – dużych targach branży motoryzacyjnej, gdzie będzie prezentować swoją przemysłową drukarkę 3D – P440 oraz linię autorskich materiałów eksploatacyjnych.

Będzie to 25-ta, jubileuszowa edycja targów, podczas której wystawi się ponad 4800 wystawców z 76 krajów na świecie. Wśród nich ma pojawić się ok. setka firm z polski, ale rodzimą branżę druku 3D będzie reprezentować wyłącznie UBOT 3D. Firma pojawi się w hali 2.0, przy stoisku A87.

Jak mówi Filip Ludwikowski – Chief Technology Officer w UBOT 3D, celem firmy jest nawiązanie kolejnych kontaktów z firmami z sektora motoryzacyjnego, do którego szczególnie kieruje swoją ofertę. Na targach zostanie prezentowany wyłącznie najnowszy i najbardziej rozbudowany model drukarki 3D w portfolio producenta – P440 oraz nowa linia filamentów dedykowanych do drukowania aplikacji wykorzystywanych w automotive.

Drukarka 3D P440 to pierwszy model z nowej linii Professional. Urządzenie posiada obszar roboczy na poziomie 440 x 330 x 300 mm, zamknięty w szczelnej i podgrzewanej komorze roboczej. Jest ponadto wyposażone m.in. w system autokalibracji, autorski extruder UBOT Hercules z podwójnym sprzężeniem i zwiększeniem siły ciągnącej filament oraz głowicę Hotend Hellfire pozwalającą na stosowanie materiałów wysokotemperaturowych oraz kamerę video.

Koszt drukarki 3D to 54 999 PLN netto.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like