Już 3 listopada br. rozpoczną się targi ITM-3D Solutions w Poznaniu, zrzeszające innowacyjne firmy z branży technologii addytywnych. Wśród wystawców znalazł się krakowski producent drukarek 3D dla przemysłu, UBOT Technologies. Firma podczas nadchodzącego wydarzenia zaprezentuje nowe urządzenie z linii biznesowych drukarek 3D – S320.

Jak mówią przedstawiciele firmy, tworząc nową linię drukarek przyświecało im hasło „wielka fabryka w małej drukarce”. Co wiemy o nowym rozwiązaniu UBOT Technologies? Ich najnowsze urządzenie charakteryzuje przestrzeń roboczej o wymiarach 320 x 300 x 300 mm, co daje prawie 30% więcej w stosunku do poprzedniej wersji. Ulepszony został również stół roboczy, który został pokryty warstwą PEI, co umożliwia łatwiejsze zdejmowanie gotowych wydruku 3D.

Producent wprowadził pewne rozwiązania znane z jego linii przemysłowej np. system kompensacji wymiarowej, dzięki któremu po wprowadzeniu wartości wymiarowych wydruku testowego, autorski algorytm kompensuje skurcz materiału, co w profesjonalnych zastosowaniach z materiałami takimi jak ABS, ASA lub nylon jest dużym usprawnieniem. Nowa drukarka z serii S320 znakomicie nadaje się do zaawansowanego prototypowania, drukowania 3D dedykowanych narzędzi, chwytaków, prostych części zamiennych lub produkcji krótkoseryjnej wybranych elementów produktu końcowego.

Dodatkowo drukarka posiada także wbudowaną kamerę i łączność bezprzewodową, dzięki której modele zapisane w pamięci urządzenia można drukować zdalnie. Poprawiony został również design urządzenia. Zdaniem producenta, to ważne, ponieważ wiele firm zwraca coraz większą uwagę na estetykę swoich przestrzeni, a to zawsze podnosi komfort przebywania w swoim miejscu pracy.

Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć drukarkę na żywo, UBOT Technologies przygotował niespodziankę w postaci bezpłatnych zaproszeń.

LINK DO BEZPŁATNYCH ZAPROSZEŃ NA WYDARZENIE

Więcej informacji o drukarkach UBOT Technologies można znaleźć na stronie producenta.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D